Ադրբեջանի իշխանությունների համար օրենք, արդարություն, Աստված հասկացությունները ոչինչ են, նրանց աստվածը փողն է: Այդ մասին հայտարարել է ադրբեջանցի քաղաքագետ Զարդուշտ Ալիզադեն:
Անդրադառնալով Ադրբեջանի ներքաղաքական իրավիճակին՝ քաղաքագետը նշել է. «Ադրբեջանցի ժողովուրդը պետք է կամ զենքը ձեռքին պայքարի իր իրավունքների համար, կամ 200-300-հազարանոց հանրահավաքներ գումարի, որպեսզի իշխանությունները ճանաչեն մարդկանց իրավունքները: «Ադրբեջանական իշխանությունները դիտարկում են իշխանությունը որպես համեղ պատառ և ոչ մի դեպքում ձեռքից բաց չեն թողնի»,-ասել է նա:

23 Май 2013 - 10:25 AMT
Для властей Азербайджана понятия закон, справедливость, Бог ничего не значат, для них Бог – это деньги. Об этом заявил азербайджанский политолог Зардушт Ализаде.
Касаясь внутриполитической ситуации в Азербайджане, политолог отметил: «Азербайджанский народ либо должен с оружием в руках бороться за свои права, либо должны организовываться 200-300-тысячные митинги, чтобы власти официально признали права людей. Власти не разрешают представителям оппозиционных партий находиться в близком общении с народом. Власти силой взяли все под свой контроль. Азербайджанские власти рассматривают власть как лакомый кусочек и ни в коем случае не упустят ее, подчеркнул Ализаде, пишет arran.news.ir .