27 January 2003 - 17:46 AMT
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԸՆԴԴԻՄԱԴԻՐ ԿՈՒՍԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ ԻՐԵՆՑ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆ ԵՆ ԱՌԱՋԱՐԿԵԼ ԸՆՏՐԱՑՈՒՑԱԿՆԵՐԸ ՃՇԳՐՏԵԼՈՒ ՀԱՐՑՈՒՄ
Ընտրացուցակներում շատ են անճշտությունները, ինչը իշխանությունների անուշադրության հետեւանք է: Այդ մասին, ինչպես «Արկա» գործակալությանն է հաղորդել Հայաստանի նախագահի թեկնածու Ստեփան Դեմիրճյանի նախընտրական շտաբի ղեկավար Գրիքոր Հարությունյանը, ասվել է Հայաստանի, Քաղաքացիական խորհուրդ մտնող, ընդդիմադիր 16 կուսակցությունների հերթական հանդիպման ժամանակ: Ընդ որում նրանք պատրաստակամություն են հայտնել աջակցելու ինքնակառավարման տեղական մարմիններին այդ ցուցակներում ուղղումներ կատարելու հարցում: Միեւնույն ժամանակ շտաբի ղեկավարը նշել է, որ ի տարբերություն 1996 թվականի, այս անգամ նախընտրական քարոզչության նախապատրաստման եւ անցկացման գործընթացը հաջող է ընթանում, ինչին մեծ չափով նպաստում է երկրի Ընտրական օրենսգիրքը:

27 January 2003 - 17:46 AMT
ПРЕДСТАВИТЕЛИ ОППОЗИЦИОННЫХ ПАРТИЙ АРМЕНИИ ПРЕДЛОЖИЛИ СВОЕ СОДЕЙСТВИЕ В КОРРЕКТИРОВКЕ ИЗБИРАТЕЛЬНЫХ СПИСКОВ
В избирательных списках много неточностей, что является результатом невнимательности властей. Об этом, как отметил агентству “Арка” руководитель предвыборного штаба кандидата в президенты Армении Степана Демирчяна Григор Арутюнян, говорилось на очередной встрече представителей 16 оппозиционных партий Армении, входящих в Гражданский совет. При этом они выразили готовность содействовать органам местного самоуправления для корректировки этих списков. В то же время руководитель штаба отметил, что в отличие от 1996 года, на этот раз процесс подготовки и проведения предвыборной агитации проходит вполне успешно, чему во многом способствует Избирательный кодекс страны.