31 Մայիս 2013 - 12:21 AMT
Հունաստանի խորհրդարանում օրինագիծ է ներկայացվել, որով քրեական պատասխանատվություն և տուգանք է նախատեսվում Հունաստանի խորհրդարանի կողմից ճանաչված ցեղասպանությունների փաստի ժխտման համար:
Օրինագիծը պատրաստվել է խտրականության դեմ պայքարի շրջանակներում: Ըստ օրինագծի, նրանց համար, ով մերժում է ցեղասպանությունները, նախատեսվում է 3-36 ամիս ազատազրկում կամ 5-20 հազար եվրո տուգանք:
Օրենքն ընդունելու դեպքում պատիժը կկիրառվի բոլոր դեպքերում, ներառյալ գրառումներն Ինտերնետում:
1994թ. Հունաստանի խորհրդարանը ճանաչեց Պոնտոսի հույների ցեղասպանությունը, 1996թ.՝ Հայոց ցեղասպանությունը, 1998թ.՝ Փոքր Ասիայի հույների ցեղասպանությունը:

В парламент Греции представлен законопроект, предусматривающий уголовную ответственность и денежный штраф за отрицание и искажение факта геноцидов, признанных греческим парламентом.
Законопроект был подготовлен в рамках борьбы с дискриминацией. Согласно законопроекту, для тех, кто отрицает геноциды, предусматривается лишение свободы сроком на 3-36 месяцев или штраф в размере 5-20 тыс. евро. В случае принятия закона наказание будет применяться в отношении всех, включая записи в Интернете.
В 1994 году парламент Греции признал геноцид понтийских греков, в 1996 году –Геноцид армян в Османской империи, в 1998 году – геноцид греков Малой Азии.