Amnesty International միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության տվյալներով, Թուրքիայի Թաքսիմ հրապարակում ցուցարարների և ոստիկանության միջև տեղի ունեցած բախումների հետևանքով 2 մարդ է սպանվել, 1000-ը վիրավոր են, 900-ը` ձերբակալված:
Այս առավոտ Ստամբուլի փողոցները համեմատաբար հանգիստ են եղել: Թուրքիայի Ներքին գործերի նախարարությունը հայտնել է, որ այս պահին 939 ձերբակալված կա:
Ստամբուլում 1000 վիրավոր կա, ևս մի քանի հազարը` Անկարայում:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայում արդեն երկու օր է` բազմահազարանոց ցույցեր են ընթանում Էրդողանի ու նրա ղեկավարած Արդարություն և զարգացում կուսակցության դեմ:

Турция подводит кровавые итоги двух дней спонтанного народного бунта против Эрдогана и Партии Справедливости и Развития (АКР).
По данным Amnesty International, в столкновениях с полицией на площади Таксим убиты двое, ранены 1000 и арестованы более 900 человек.
Утром в воскресенье 2 июня, улицы Стамбула были, большей частью, спокойны – после ночного погрома и поджогов в деловом районе Тунали.
МВД Турции сообщило, что арестованы 939 человек, принявших участие в 90 демонстрациях в разных городах страны.