ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական աղբյորը զեկույց է հրապարակել, որի համաձայն սիրիացիների 70 տոկոսը սատարում է իր կառավարությանն ու նախագահին:
General Tribune-ը հաստատել է, որ ՆԱՏՕ-ն վերլուծել է արևմտյան ակտիվիստների ու միջազգային կազմակերպությունների տվյալները, որոնք հաստատում են, որ առնվազն 70 տոկոսը սատարում է Սիրիայում տիրող ռեժիմին ու նախագահ Ասադին, 20 տոկոսը չեզոք է, և միայն 10 տոկոսը՝ զինյալ ընդդիմության կողմնակից է:
Իրազեկ աղբյուրը ՆԱՏՕ-ում հայտարարել է, որ սիրիացիները հոգնել են պատերազմից, և նախագահը, ստանալով ժողովրդի աջակցությունը, անխուսափելիորեն կհաղթի պատերազմում: Նա հավելել է, որ Սիրիայում կռվող գրոհայինների մեծ մասը օտարերկրացի վարձկաններ են, որոնց սատարում են Քաթարն ու Սաուդյան Արաբիան:

Информационный источник НАТО обнародовал отчет, согласно которому 70% сирийцев поддерживают свое правительство и президента Аль-Асада.
Газета General Tribune подтвердила, что блок НАТО проанализировал данные западных активистов и международных организаций, которые подтверждают, что не менее 70% сирийцев поддерживают сирийский режим и президента Аль-Асада, 20% – занимают нейтральную позицию, и лишь 10% – выступают за вооруженную оппозицию.
В отчете говорится, что за 2 года кризиса баланс общественного мнения качнулся в пользу сирийского режима. Осведомленный источник в НАТО заявил, что сирийцы устали от войны, и президент, заручившись поддержкой своего народа, неизбежно одержит в ней победу. Он добавил, что сирийцы осознали опасность распространения “Аль-Кайиды”, и подтвердил, что большинство воюющих в Сирии боевиков – иностранные наемники, поддерживаемые Катаром и Саудовской Аравией.