Հունիսի 7-ին «Արմավիա» ավիաընկերության աշխատակիցները բողոքի ակցիա են անցկացրել գրասենյակի շենքի մոտ՝ պահանջելով վճարել իրենց աշխատավարձերը: Ընկերության սնանկության պատճառով աշխատանքից զրկվել է 150 մարդ, որոնք չեն ստացել աշխատավարձերն ու վերջնահաշվարկը:
Ինչպես հայտնել են ավիաընկերության մամլո ծառայությունում, «Արմավիայի» ֆինանսական բաժինը մշակել է աշխատավարձերի մասով կուտակված պարտքերի մարման ժամանակացույցը: «Մինչև 15:00-ն կարվեն փոխանցումները, սակայն գումարը կախված է այն միջոցներից, որոնք ավիաընկերությունը կարող է ստանալ իր պարտատերերից»,-ասել են «Արմավիայում»:

7 Июнь 2013 - 11:07 AMT
7 июня сотрудники авиакомпании «Армавиа» провели акцию протеста перед зданием офиса, требуя выплату задолженностей по зарплатам.
В результате объявленного банкротства без работы осталось порядка 150 человек, которые не получили зарплату и расчетные.
Как сообщили в пресс-службе авиакомпании, финансовый отдел «Армавиа» разработал график погашения задолженностей по зарплатам. «К 15:00 будут сделаны перечисления, однако сумма зависит от тех средств, которые авиакомпания сможет получить от своих должников», – сказали в «Армавиа».