8 Հունիս 2013 - 08:34 AMT
Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Մորնինգսթարը հուսով է, որ առաջիկայում տեղի կունենա Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը:
Նա չմեկնաբանեց այն պատճառները, թե ինչու է հետաձգվել հունիսի 12-ին Զալցբուրգում կայանալիք նախագահների հանդիպումը՝ խորհուրդ տալով այդ հարցը հասցեագրել ղարաբաղյան հակամարտության կողմերին:
Լրագրողների հետ զրույցում Մորնինգսթարը նշել է, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին շահագրգռված է ղարաբաղյան կարգավորմամբ: Նա նշել է, որ Ջոն Քերին շատ ակտիվ է շփվում ղարաբաղյան հակամարտության կողմերի հետ, գրում է «Թուրան» գործակալությունը:

8 Июнь 2013 - 08:19 AMT
Посол США в Азербайджане Ричард Морнингстар выразил надежду на проведение встречи в ближайшее время президентов Армении и Азербайджана.
При этом он не стал комментировать причин не проведения 12 июня в Зальцбурге встречи лидеров двух стран, посоветовав адресовать этот вопрос сторонам конфликта.
В беседе с журналистами Морнингстар отметил, что госсекретарь США Джон Керри проявляет заинтересованность и внимание к урегулировании Карабахского конфликта. Джон Керри очень активно общается с обеими сторонами конфликта, отметил Ричард Морнингстар, пишет Turan.