Սույն թվականի հունիսի 13-16-ին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը կմասնակցի Հոնգկոնգում կայանալիք «ITE & MICE» միջազգային զբոսաշրջային էքսպոյին:
Այս էքսպոն Ասիայում զբոսաշրջության ոլորտի ամենամեծ միջոցառումներից է, որին մասնակցում են 50 երկրների շուրջ 600 զբոսաշրջային կազմակերպություններ և կառավարության ներկայացուցիչներ:
Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը նպատակ ունի՝ շարունակելու ասիական շուկայում Հայաստանի ներկայացվածության խթանմանն ուղղված ջանքերը, հայկական զբոսաշրջային արդյունքների իրացման համար գործընկերային նոր կապեր հաստատել և նպաստել ներգնա զբոսաշրջության աճին:
ՀԱՄՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Հոնգկոնգի զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու երկկողմանի զբոսաշրջային շփումները որակապես նոր մակարդակի բարձրացման հնարավորությունները, ասվում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի Հանրային կապերի գրասենյակի հաղորդագրության մեջ:

Фонд национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) примет участие в международной туристической выставке в Гонконге «ITE & MICE» 13-16 июня.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ФНКА, эта выставка является одним из крупнейших мероприятий в сфере туризма Азии, в котором принимают участие порядка 600 туркомпаний из 50 стран мира.
«Целью участия в выставке является представления Армении на азиатском туристическом рынке, установление новых связей и стимулирование притока въездного туризма», – говорится в сообщении.
Делегация ФНКА встретится с представителями туристических компаний Гонконга для обсуждения двухсторонних туристических связей для повышения возможностей сотрудничества.