13 Հունիս 2013 - 09:23 AMT
Մոսկվան ու Թբիլիսին կարող են առաջիկա ամիսներին պարզեցնել մուտքի արտոնագրերի ռեժիմը, սակայն լիովին դրանից հրաժարվելու մասին դեռ վաղ է խոսել, հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ փոխղեկավար Գրիգորի Կարասինը «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանը:
«Արտոնագրային ռեժիմի պարզեցման շուրջ բանակցությունները դեռ շարունակվում են, մենք մտադիր ենք ընդլայնել այն մարդկանց շրջանակը, որոնք արտոնագրեր են ստանում հրավերով: Սակայն, այն պայմաններում, երբ բացակայում են դիվանագիտական հարաբերությունները երկրների միջև, վաղաժամ է խոսել մուտքի արտոնագրերից հրաժարվելու մասին»,-ասել է նա:
Ըստ Գրիգորի Կարասինի, Մոսկվան ու Թբիլիսին կարող են առաջիկա ամիսներին պարզեցնել մուտքի արտոնագրերի ռեժիմը

13 Июнь 2013 - 09:14 AMT
Москва готова в ближайшие месяцы выйти на соглашение об облегчении визового режима с Тбилиси, однако о полной отмене виз говорить пока рано, заявил РИА Новости в четверг замглавы МИД РФ Григорий Карасин.
"Диалог о смягчении визового режима продолжается и мы думаем над тем, чтобы расширить число тех людей, которые получают визы по приглашениям, сделать более гибким. Но в условиях, когда нет дипломатических отношений между странами, говорить об отмене визового режима преждевременно", – сказал он.
По словам Карасина, Москва и Тбилиси смогут выйти на решение по облегчению визового режима в ближайшие месяцы.