Հունիսի 14-ին Երևանում 2012թ. իր տարեկան ժողովոն էր գումարել «Արարատբանկ» ԲԲԸ-ն
Բանկի զուտ շահույթից 297 մլն դրամ վճարվել է բաժնետերերին որպես շահաբաժին: «Մենք կատարեցինք մեր ռազմավարական ծրագիրը հավանաբար 140 տոկոսով, աճ ենք գրանցել բոլոր ցուցանիշներով: Բանկի դիրքերը զգալիորեն ամրապնդվել են Հայաստանի բանկային շուկայում»,-հայտարարել է բանկի գործադիր տնօրեն Աշոտ Օսիպյանը:
2012թ. վերջին բանկի ակտիվները կազմել են 113,7 մլրդ դրամ՝ ավելանալով 2011թ. համեմատ 29,8 տոկոսով: Բանկի պարտավորությունները հաշվետու շրջանում աճել են 29,1 տոկոսով և կազմել են 97,255 մլրդ դրամ: Զուտ շահույթը 2012թ. կազմել է 3,3 մլրդ դրամ՝ ապահովելով 50,5 տոկոս աճ: Բանկի ընդհանուր կապիտալն աճել է 34,4 տոկոսով՝ հասնելով 16 մլրդ դրամի:
2012թ. վերջին հաճախորդներին տված վարկերը կազմել են 53,662 մլրդ դրամ, ինչը 2011թ. ցուցանիշից ավելի է 39,8 տոկոսով: 2012թ. վերջին հաճախորդներից ներգրավված միջոցները կազմել են 63,279 մլն դրամ, որը 2011թ. համեմատ աճել է 25,4 տոկոսով:
2012թ. վերջին թողարկված պլաստիկ քարտերի քանակը կազմել է 103,015 հատ, որը 2011թ. վերջի համեմատ աճել է 20,1 տոկոսով: 2012թ. վերջին հաճախորդների թիվը կազմել է 167 103՝ աճելով 18,6 տոկոսով: 2012թ. բացվել է բանկի 4 մասնաճյուղ, իսկ տարածքային ցանցը ընդգրկել է 42 մասնաճյուղ:
Անդրադառնալով 2013թ. ծրագրերին՝ բանկի ղեկավարը նշեց, որ կշարունակվի զարգացման միտումը, ինչպես նաև ջանքեր կգործադրվեն ոչ միայն պահպանելու, այլ նաև բազմապատկելու 2012թ. գրանցված աճի ցուցանիշները:

14 Июнь 2013 - 11:22 AMT
ОАО «Араратбанк» 14 июня в Ереване подвел итоги деятельности за 2012 год. Чистая прибыль банка, доступная для распределения среди акционеров, составила 297 млн драмов.
«Мы выполнили нашу стратегическую программу наверное на 140%, имеем рост по всем показателям. Позиции банка значительно укрепились на банковском рынке Армении», – заявил исполнительный директор банка Ашот Осипян.
Активы банка по состоянию на конец 2012 года составили 113, 7 млрд драмов, увеличившись по сравнению с 2011 годом 29,8%. Обязательства банка в отчетный период выросли на 29,1% и составили 97,255 млрд драмов. Чистая прибыль банка на конец 2012 года составила 3,3 млрд. драмов, обеспечив рост на 50,5%. Общий капитал банка возрос за год на 34,4%, до 16 млрд драмов.
Объем выданных клиентам кредитов на конец 2012 года составил 53,662 млрд драмов, что больше показателя 2011 года на 39,8%. Объем привлеченных от клиентов средств в 2012 году составил 63, 279 млрд драмов, что больше показателя 2011 года на 25,4%.
Число выданных банком пластиковых карт за указанный период возросло на 20,1%, составив 103 015 штук, возросло и число клиентов банка на 18,6% – до 167 103. в течение 2012 года открылось 4 филиала, и на конец 2012 года территориальная сеть банка составила 42 филиала.
Касаясь планов на 2013 год, глава банка отметил, что будет продолжена тенденция развития, а также приложат усилия не только сохранить, но и приумножить показатели роста, зафиксированные в 2012 году.