Մահապարտ ահաբեկիչը պայթեցրել է իրեն Քաբուլում խորհրդարանի շենքի մոտ: Կան զոհվածներ, հայտնում են արևմտյան ու իրանական ԶԼՄ-ները՝ ոստիկանության տվյալների վրա հղումով:
Ըստ Khaama Press-ի, մահապարտը պայթեցրել է իրեն ավտոմեքենաների ընթացքի ճանապարհին, մենքենաներից մեկում էր գտնվում խորհրդարանի պատգամավոր Մոհամմադ Մոհակիկը: Պատգամավորն ու ևս երկու մարդ է զոհվել պայթյունի ժամանակ, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
Հունիսի 18-ին Քաբուլի մերձակայքում անցնում է վերահսկողությունը ՆԱՏՕ-ից Աֆղանստանի իշխանություններին փոխանցման արարողությունը:

Террорист-смертник взорвался рядом со зданием парламента Кабула 18 июня, сообщается о погибших, передают западные и иранские СМИ со ссылкой на данные полиции.
По информации Khaama Press, смертник взорвал себя на пути следования автомашин, в одной из которой находился депутат парламента Мохаммад Мохакик (Mohammad Mohaqiq). Депутат и еще два человека погибли при взрыве, передает РИА Новости.
Как отмечает Рейтер, 18 июня в окрестностях Кабула проходит церемония передачи контроля над безопасностью от контингента НАТО афганским властям.