Ռիո դե Ժանեյրոյում ցուցարարների և ոստիկանների միջև դարձյալ բախում է տեղի ունեցել:
Բողոքի ակցիան սկսվել էր հայտնի Մարականա մարզադաշտի մոտ՝ Կոնֆեդերացիայի գավաթի Մեքսիկա-Իտալիա խաղից առաջ: Ցուցարարներին ցրելու համար ոստիկանները արցունքաբեր գազ են կրառել:
Ցուցարարները փողոց են դուրս եկել 2014 թվականի Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության կազամերպման վրա ծախսված գումարի պատճառով: Նրանք համարում են, որ ավելի է ծախսվել, քան պետք էր:
Նշենք, որ Բրազիլիայի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստները հայտարարել էին, որ համամիտ են ցուցարաների հետ, բայց կողմնակից են խաղաղ ակցիաների, հայտնում ե է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:

В Рио-де-Жанейро произошли новые столкновения между демонстрантами и полицией. Акция протеста началась у знаменитого стадиона Маракана перед матчем между сборными Мексики и Италии в рамках турнира кубка Конфедераций. Для разгона протестующих полиция применила слезоточивый газ.
Манифестанты возмущены количеством денег, потраченных властями страны на организацию Чемпионата мира 2014 года по футболу.
При этом футболисты сборной Бразилии заявили, что полностью поддерживают протестующих, однако единогласно высказались в пользу мирного характера демонстраций, передает ИТАР-ТАСС.