21 June 2013 - 14:13 AMT
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 89,564,902 ԱՄՆ դոլար 411.08 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 95,297,794 ԱՄՆ դոլար 412.45 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 14,840,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 410.82 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 413.04 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 10-16-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 32.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 41.5 մլն ԱՄՆ դոլար:

21 Июнь 2013 - 13:48 AMT
С 17 по 21 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 89,564,902 долларов США по 411.08 драма/1 доллар США и продано 95,297,794 долларов США по 412.45 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 14,840,000 долларов США по 410.82 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 2,450,000 долларов США по 413.04 драма/1 доллар США.
С 10 по 16 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 32,2 млрд драмов, а долларовых кредитов – 41.5 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.