Ամերիկյան ԶԼՄ-ները ճշմարտությունը չեն ասում Սիրիայի իրադարձությունների մասին: Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Գենրի Քիսինջերը, հայտնում է Press TV-ն:
«Ամերիկյան մամուլում սիրիական իրադարձությունները նկարագրում են հակամարտությունը ժողովրդավարության ու բռնատիրության միջև, և բռնակալը սպանում է իր ժողովրդին: Մենք հնարավորություն ունենք պատժելու նրան: Սակայն դա այն չէ, ինչ կատարվում է իրականում»,-ասել է նա:
«Այժմ քաղաքացիական պատերազմ է կրոնական խմբերի միջև»,-ասել է նա: Իր մյուս ելույթում Քիսինջերն ասել է, որ կգերադասեր Սիրիան տեսնել մասնատված ինքնավար տարածաշրջաններով:

Американские СМИ не говорят правды о событиях в Сирии. Об этом заявил экс-госсекретарь США Генри Киссинджер, передает Press TV.
"В американской прессе сирийские события описывают как конфликт между демократией и диктатурой, и диктатор убивает свой народ. У нас есть возможность наказать его. Но это не то, что происходит на самом деле", – сказал он во время выступления в Школе государственной политики Форда в Университете Мичигана."В настоящее время гражданская война между религиозными группами", – отметил он .
В другом своем выступлении Киссинджер сказал, что предпочел бы видеть Сирию раздробленной страной с автономными регионами.