Քրդստանի Աշխատավորական կուսակցության (РКК) գրոհայինները շարունակում են հեռանալ Թուրքիայից, ասել է Թուրքիայի փոխվարչապետ Բեքիր Բոզդաղը, հայտնում է Anadoly հաղորդագրությունը:
Ըստ փոխվարչապետի, որոշ ԶԼՄ-ներում հաճախ տեղեկատվություն է հայտնվում այն մասին, որ ՔԱԿ անդամները գրեթե լիովին լքել են Թուրքիան, սական դա այդպես չէ: «Այսօրվա դրությամբ ՔԱԿ անդամները շարունակվում են լքել Թուրքիան: Հնարավոր չէ ասել, թե որ տոկոսն է հեռացել Թուրքիայից»,-ասել է Բոզդաղը:
Քուրդ գրոհայինները սկսել են հեռանալ երկրից մայիսի 8-ին: Ազատազրկման մեջ գտնվող ՔԱԿ առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանը ավելի վաղ կոչ էր արել կազմակերպության անդամներին վայր դնել զենքն ու հեռանալ երկրից: Թուրքիայի իշխանություններն իրենց հերթին խոստացել էին անվտանգ ելք ապահովել նրանց համար:

27 Июнь 2013 - 12:55 AMT
Боевики Рабочей партии Курдистана (РКК) продолжают покидать территорию Турции, сказал вице-премьер Турции Бекир Боздаг, сообщает Anadoly.
По словам вице-премьера, в некоторых СМИ часто появляется информация о том, что члены РРК почти полностью покинули территорию Турции, однако подобная информация не соответствует действительности. "На сегодняшний день продолжается процесс выхода членов РКК из Турции. Сказать, какой процент покинул Турцию, пока невозможно", – сказал Боздаг.
Боевики начали покидать территорию Турции восьмого мая. Находящийся в заключении лидер РРК Абдулла Оджалан ранее призвал членов организации сложить оружие и покинуть территорию страны. Власти Турции, в свою очередь, обещали создать для всех сложивших оружие боевиков РПК условия для безопасного выхода из страны.