Հունիսի 24-28-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 93,505,002 ԱՄՆ դոլար 409.57 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 99,104,055 ԱՄՆ դոլար 411.17 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 19,270,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 409.96 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,141,500 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 410.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 17-23-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 33.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 40.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

С 24 по 28 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 93,505,002 долларов США по 409.57 драма/1 доллар США и продано 99,104,055 долларов США по 411.17 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 19,270,000 долларов США по 409.96 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 3,141,500 долларов США по 410.25 драма/1 доллар США.
С 17 по 23 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 33,3 млрд драмов, а долларовых кредитов – 40.3 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.