Վրաստանի քաղաքացիների շուրջ 90 տոկոսը կողմ է հարաբերությունների հաստատմանը Ռուսաստանի հետ: Ինչպես վկայում են Միջազգային հանրապետության ինստիտուտի (IRI) անցկացրած հարցման արդյունքները, վրացիների մոտ 82 տոկոսը հանդես է գալիս այդ նախաձեռնության օգտին առանց սահմանափակումների, ևս 11 տոկոսը կողմ է դրան մասնակիորեն:
Միևնույն ժամանակ, հարցվածների 57 տոկոսը Ռուսաստանը համարում է քաղաքական և տնտեսական սպառնալիք իր երկրի համար: Եվս 61 տոկոսը կողմ է Վրաստանի ինտեգրմանը ՆԱՏՕ-ին, իսկ 67 տոկոսը՝ անդամակցությանը ԵՄ-ին:
Հարցումն անց է կացվել մայիսին, հարցման է ենթարկվել մոտ 4 հազար մարդ Վրաստանի ողջ տարածքում, հայտնում է «Նովոստի-Գրուզիան»:

29 Июнь 2013 - 07:28 AMT
Более 90% граждан Грузии поддерживают налаживание отношений с Россией. Как свидетельствуют данные соцопроса, проведенного Международным республиканским институтом (IRI), около 82% грузин выступают за эту инициативу без каких-либо ограничений, еще 11% поддерживают ее частично.
В то же время, около 57% опрошенных считают Россию политико-экономической угрозой для своей страны. Еще около 61% выступают за интеграцию Грузии в НАТО, а 67% — поддерживают идею вступления в Евросоюз.
Опрос проходил в середине мая, были опрошены около 4 тысяч человек по всей Грузии. Между Россией и Грузией сейчас нет дипломатических отношений. Они были разорваны Тбилиси в 2008 году после признания Москвой независимости Абхазии и Южной Осетии, передает "Новости-Грузия".