8 Հուլիս 2013 - 09:08 AMT
Եգիպտական սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Զիյադ Բահա ադ Դինը կդառնա Եգիպտոսի նոր վարչապետը, իսկ լիբերալ ընդդիմության առաջնորդ, ՄԱԳԱՏԷ-ի նախկին ղեկավար Մուհամմեդ ալ Բարադեին՝ փոխնախագահ, հայտնում է Sky News Arabia-ն:
Ինչպես հայտնում են եգիպտական ԶԼՄ-ները, Բարադեին նախկինում հրաժարվեց վարչապետի պաշտոնից և առաջարկեց Զիյադ Բահա ադ Դինի թեկնածությունը:
Զիյադ Բահա ադ Դինը իրավաբան է և տնտեսագետ, նախկինում ղեկավարել է Ֆինանսական վերահսկողության վարչությունը, հայտնի է որպես կոռուպցիայի դեմ պայքարի ակտիվ կողմնակից:

8 Июль 2013 - 04:10 AMT
Египетский социал-демократический лидер Зияд Баха ад-Дин станет новым премьер-министром Египта, а лидер либеральной оппозиции экс-глава МАГАТЭ Мухаммед аль-Барадеи – вице-президентом, сообщает Sky News Arabia.
Как сообщают египетские СМИ, аль-Барадеи ранее сам отказался от поста премьера и предложил в качестве кандидатуры Зияда ад-Дина.
Зияд Баха ад-Дин, юрист и экономист по образованию, в прошлом возглавлял Управление по финансовому контролю, он один из лидеров Социал-демократической партии Египта и известен как активный сторонник борьбы с коррупцией во властных структурах.