10 Հուլիս 2013 - 08:50 AMT
Քրդական աշխատավորական կուսակցության (ՔԱԿ) առաջնորդ Աբդուլլահ Օջալանը առողջական խնդիրների պատճառով կարող է ազատ արձակվել, հայտնում է քրդական Pukmedia կայքը:
Օջալանի ազատ արձակման մասին հայտարարել է նաև հայտնի թուրք պատմաբան Յուսուֆ Ղալաչօղլուն՝ պնդելով, որ Օջալանին կազատեն բժիշկների եզրակացության հիման վրա:
Վերջին շրջանում Օջալանին այցելել են նրա եղբայրն ու քուրդ գործիչներ, որոնք պնդում են, որ նրա առողջական վիճակը վատթարանում է և նրան հետազոտելու համար կպահանջվի անկախ բժիշկների հանձնաժողով ուղարկել Իմրալի կղզի:

10 Июль 2013 - 08:23 AMT
Лидер Курдской рабочей партии (РКК) Абдулла Оджалан из-за проблем со здоровьем может быть выпущен из тюрьмы, сообщает курдский сайт Pukmedia.
В последнее время из-за проблем со здоровьем на волю выпускаются многочисленные деятели, арестованные по громким делам. Об освобождении Оджалана заявил также известный турецкий историк Юсуф Халачоглу, утверждая, что Оджалана освободят по заключению врачей.
За последнее время Оджалана посетили его брат и курдские депутаты, которые утверждают, что здоровье лидера РКК постепенно ухудшается, в тюрьму на острове Имралы необходимо направить комиссию из независимых врачей.