2013-ի հունվար-մայիս ամիսներին Հայաստանում պաղպաղակի արտադրությունն 2012-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 22,1 տոկոսով և կազմել է 1 750,1 հազար լիտր:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, հաշվետու շրջանում կաթի արտադրությունն ավելացել է 4,2 տոկոսով` կազմելով 159,2 մլն լիտր, իսկ կաթնաշոռի արտադրությունն ավելացել է 26,9 տոկոսով` 401,3 տոննա:
2013-ի հունվար-մայիս ամիսներին Հայաստանում պանրի արտադրությունը նվազել է 1,8 տոկոսով 2012-ի նույն շրջանի համեմատ և կազմել է 6 360,5 տոննա:
2013-ի հունվար-մայիսին յոգուրտի արտադրությունն ավելացել է 28,2տոկոսով (205,7 տոննա), մայոնեզի արտադրությունը կրճատվել է 27,5 տոկոսով (61,1 տոննա), կեֆիրի արտադրությունը աճել է 3 տոկոսով (108,7 տոննա), մածունի արտադրությունն աճել է 22 տոկոսով (1 603,3 տոննա), թթվասերի արտադրությունն աճել է` 27,5տոկոսով (1 632,6 տոննա):

В январе-мае 2013 года в Армении на 22,1% увеличилось производство мороженого по сравнению с аналогичным периодом 2012 года и составило 1 750,1 тыс. литров. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, производство молока за указанный период увеличилось на 4,2%, составив 159,2 млн литров, а производство творога увеличилось на 26,9% – до 401,3 тонны.
В январе-мае 2013 года в Армении производство сыра сократилось на 1,8% по сравнению с аналогичным периодом 2012 года и составило 6 360,5 тонны.
В январе-мае 2013 года в республике увеличилось производство йогурта на 28,2% (205,7 тонны), на 27,5% сократилось производство майонеза (61,1 тонны). При этом возросло производство кефира – на 3% (108,7 тонны), производство мацони возросло на 22% (1 603,3 тонны), а вот производство сметаны увеличилось на 27,5% 1 632,6 тонны).