12 Հուլիս 2013 - 07:51 AMT
Սաուդյան Արաբիայի արքայազնի կանանցից մեկը՝ Մեշաել Ալայբան, որը բնակվում է ԱՄՆ-ում, մեղադրվում է ստրկական աշխատանքի օգտագործման մեջ: Դատախազությունը պահանջում է նրան դատապարտել 12 տարվա ազատազրկման:
Քննությունը պնդում է, որ 42-ամյա Մեշաել Ալայբան Լոս Անջելեսի արվարձանում բռնի կերպով պահել և ծանր աշխատանքի է պարտադրել իր տան աշխատակցուհուն Քենիայից, որից նա խլել է անձնագիրն ու մուտքի արտոնագիրը: Տան աշխատակցուհուն հաջողվել է փախչել և դիմել ոստիկանություն:
Պարզվել է, որ նույն վիճակում են նաև նրա չորս այլ աշխատակիցներ՝ Ֆիլիպինների քաղաքացիներ, հայտնում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:

12 Июль 2013 - 07:25 AMT
Одну из жен саудовского принца, Мешаэль Алайбан, проживающую в США, обвинили в использовании рабского труда. Прокуратура требует для принцессы двенадцать лет лишения свободы.
Следствие утверждает, что 42-летняя Алайбан удерживала в особняке в пригороде Лос-Анджелеса и принуждала к тяжелому труду домработницу из Кении, у которой отобрала паспорт и визу. Домработнице удалось сбежать и обратиться в полицию.
После проверки выяснилось, что ее случай не единичный – в рабстве у саудовской принцессы находились также четыре гражданки Филиппин, передает ИТАР-ТАСС.