13 Հուլիս 2013 - 13:36 AMT
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից հուլիսի 9-13-ը ընկած ժամանակահատվածում գնվել է 104,534,911 ԱՄՆ դոլար 410.26 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 108,948,690 ԱՄՆ դոլար 411.46 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 8,840,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 409.88 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,250,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 410.86 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 1-7-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 27.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 29 մլն ԱՄՆ դոլար:

13 Июль 2013 - 13:40 AMT
С 9 по 13 июля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 104,534,911 долларов США по 410.26 драма/1 доллар США и продано 108,948,690 долларов США по 411.46 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 8,840,000 долларов США по 409.88 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 1,250,000 долларов США по 410.86 драма/1 доллар США.
С 1 по 7 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 27.7 млрд драмов, а долларовых кредитов – 29 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.