Կառավարության որոշմամբ՝ ներդրումային ծրագրի շրջանակներում «Կագա գրուպ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից 300 միլիոն դրամը գերազանցող ապրանքների ներմուծման դեպքում՝ մաքսային մարմինների կողմից հաշվարկված ավելացված արժեքի հարկի գումարների վճարման ժամկետը երկարաձգվեց մինչև երեք տարի ժամկետով:
Վարչապետի խոսքով՝ ընկերության ներդրումների շնորհիվ կստեղծվի 60 աշխատատեղ: Ընկերությունը զբաղվում է ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներմուծմամբ: Վարչապետը հավելեց՝ փորձը ցույց է տվել, որ ջերմոցային տնտեսությունը շահութաբեր բիզնես է, և բավականին հետաքրքիր է դարձել ներդրումների համար:
ՀՀ Կոտայքի մարզում կառուցվող 3 հա ջերմոցային տնտեսության համար ընկերությունը նախատեսում է ներդրումներ իրականացնել շուրջ 1.25 մլրդ ՀՀ դրամի չափով:
Վերոնշյալ ներդրումների շնորհիվ հնարավոր կլինի ներդնել հոլանդական արտադրությամբ ժամանակակից սարքավորումներ, ինչի միջոցով ընկերությունը նախատեսում է արտադրել տարեկան շուրջ 0.84 մլրդ դրամի արտադրանք (2014թ), որի գերակշիռ մասը կարտահանվի ՌԴ և Վրաստան:

18 Июль 2013 - 09:38 AMT
Правительство Армении на заседании 18 июля разрешило компании «Кага Груп» в рамках инвестиционной программы, предусматривающей импорт современного оборудования на сумму более 300 млн драмов, продлить уплату НДС на три года.
Как сообщил министр экономики Армении Ваграм Аванесян, «Кага Груп» основало в Котайкской области тепличное хозяйство площадью в 3 гектара. «Инвестиции компании оцениваются в порядка 1,3 млрд. драмов, будет создано 60 новых рабочих мест», – сообщил он.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян, подчеркнул, что это интересная сфера для инвестиций. «Тепличные хозяйства стали прибыльными, поскольку могут работать круглый год, импортируется современное оборудование, и они имеют высокий экспортный потенциал», – сказал он.