«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Կարեն Կարապետյանին «ԱրմենՏել»-ի ֆինանսական տնօրենի պաշտոնում նշանակելու մասին:
Կարեն Կարապետյանը ստանձնել է իր պաշտոնեական պարտականությունները 2013թ-ի հուլիսի 22-ին: Այս պաշտոնում նա փոխարինել է Կարեն Շախնազարյանին, ով գլխավորում էր «ԱրմենՏել» ընկերության ֆինանսական տնօրինությունը վերջին վեց տարիների ընթացքում: 007թ-ի ապրիլից մինչեւ 2011թ-ի սեպտեմբերը Կարեն Կարապետյանը զբաղեցրել է «ԱրմենՏել» ընկերության Ներքին աուդիտի եւ ռիսկերի կառավարման ծառայության ղեկավարի պաշտոնը: Այնուհետեւ, նա շարունակել է իր աշխատանքային գործունեությունն Ուզբեկստանի Unitel ընկերությունում (ապրանքանիշը Beeline), որտեղ վերջին 2 տարվա ընթացքում զբաղեցրել է Ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը: Ուզբեկստանում Կարեն Կարապետյանի ղեկավարությամբ հաջողությամբ իրականացվել են մի շարք նախագծեր, որոնց թվում են ընկերության ռազմավարական ծրագրերի ձեւավորումը եւ «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների ողջ խմբի համար մի շարք նախաձեռնությունների մեկնարկը:
Մեկնաբանելով նշանակումը` «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը նշեց. «Ողջունում եմ Կարենին նոր պաշտոնում եւ մաղթում նրան եւ ողջ ֆինանսական տնօրինության թիմին բազմաթիվ հաջողություններ ու նորանոր ձեռքբերումներ: Կարենը վերադառնում է «ԱրմենՏել» ընկերություն նոր փորձով եւ գիտելիքներով, եւ ես ուրախ եմ, որ մեր ընկերության ֆինանսական գործառույթը կգլխավորի փորձառու ղեկավար, ով լավ ծանոթ է հայաստանյան շուկային եւ բիզնեսին»:
Կարեն Կարապետյանը բարձրագույն կրթություն է ստացել միջազգային տնտեսագիտության ոլորտում, ինչպես նաեւ ուսում է ստացել Տաֆտսի Համալսարանի Ֆլետչերի դպրոցում տնտեսագիտության եւ ֆինանսների հատուկ ծրագրերով եւ Վիենայի Միացյալ Ինստիտուտում: Նախքան «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խումբ գալը Կարեն Կարապետյանն աշխատել է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկում, որպես ներքին աուդիտոր:

26 Июль 2013 - 07:45 AMT
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о назначении Карена Карапетяна на должность Финансового директора компании.
Карен Карапетян официально приступил к своим должностным обязанностям 22 июля 2013 года. На этом посту он сменил Карена Шахназаряна, который возглавлял Финансовую дирекцию компании «АрменТел» на протяжении последних шести лет, сообщает пресс-служба компании.
С апреля 2007 года по сентябрь 2011 года Карен Карапетян работал в компании «АрменТел» на должности руководителя Службы внутреннего аудита и управления рисками. Затем он продолжил свою карьеру в компании Unitel (бренд Beeline) в Узбекистане, где последние 2 года занимал пост Финансового директора. Под руководством Карена Карапетяна в Узбекистане был успешно реализован ряд проектов, среди которых формирование стратегических планов компании и запуск нескольких значимых для всей группы компаний «ВымпелКом» инициатив.
Комментируя назначение, генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин отметил: «Приветствую Карена на новом посту и желаю ему и всей команде Финансовой дирекции успехов и новых достижений! Карен возвращается в компанию «АрменТел» с новым опытом и знаниями, и я рад, что финансовую функцию нашей компании возглавил опытный руководитель, хорошо знакомый с бизнесом и рынком Армении».
Карен Карапетян получил высшее образование в области международной экономики, а также прошел обучение специальным программам по экономике и финансам в школе Флетчера Университета Тафтса и в Объединенном Венском Институте. До прихода в группу компаний «ВымпелКом» Карен Карапетян работал на должности внутреннего аудитора в Центральном Банке Республики Армения.