26 Հուլիս 2013 - 13:46 AMT
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 84,827,350 ԱՄՆ դոլար 409.65 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 100,681,865 ԱՄՆ դոլար 410.83 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 22,280,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 410.53 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,226,314 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 410.65 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 15-21-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 33.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 62.7 մլն ԱՄՆ դոլար:

26 Июль 2013 - 14:00 AMT
С 22 по 26 июля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 84,827,350 долларов США по 409.65 драма/1 доллар США и продано 100,681,865 долларов США по 410.83 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 22,280,000 долларов США по 410.53 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 2,226,314 долларов США по 410.65 драма/1 доллар США.
С 15 по 21 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 33.4 млрд драмов, а долларовых кредитов – 62.7 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.