«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է բջջային ցանցի ընդլայման մասին հեռավոր սահմանամերձ գյուղերում: 2013 թ օգոստոս ամսվա սկզբին ընկերությունն ընդլայնել է բջջային ցանցը Սյունիքի մարզի արևելյան սահմանի տարածքում` ապահովելով Խնածախ և Վաղատուր գյուղերի բնակիչներին բջջային կապով և շարժական ինտերնետով: Ցանցի ընդլայմանն ուղղված աշխատանքների արդյունքում ծածկույթն ավելացել է 22 քմ. կիլոմետրով, իսկ բջջային կապի ծառայություններից և 3G ինտերնետից այսուհետ կարող են օգտվել ավելի քան 1500 բնակիչ:
«Համաձայն 2013 թվականի առաջին եռամսյակի արդյունքների «ԱրմենՏել» ընկերությունը դարձավ առաջատար լայնաշերտ ինտերնետի բաժանորդային բազայի աճով: Նման արդյունքներին հասնել հնարավոր է միայն շարունական ներդրումների շնորհիվ, որն իրականացվում է ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլ Հայաստանի տարբեր շրջաններում: Նոր որդեգրած կորպորատիվ քաղաքականության շրջանակում մենք ոչ միայն կարևորում ենք սոցիալական բաղադրիչի ներառումը սակագնային քաղաքականության մեջ, այլ մեծ ուշադրություն ենք դարձնում ցանցի ընդլայնմանը և որակյալ կապի տրամադրմանը անգամ երկրի ամենահեռավոր շրջաններում», – նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«ԱրմենՏել» ընկերությունն իրականացնում է նաև աշխատանքներ ուղղված ֆիքսված ենթակառուցվածքների արդիականացմանը, ինչը մոտ ապագայում, հնարավորություն կտա վերը նշված գյուղերի բնակիչներին օգտվել նաև Hi-Line լայնաշերտ ինտերնետի ծառայություններից:

8 Август 2013 - 09:29 AMT
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет об увеличении зоны покрытия мобильной связи в отдаленных приграничных населенных пунктах. В начале августа 2013 года компания расширила мобильную сеть в непосредственной близости с восточной границей Сюникского марза, обеспечив сотовой связью и мобильным Интернетом Beeline жителей сел Хнацах и Вагатур. В результате расширения сети зона покрытия увеличилась на 22 кв. километра, а услуги мобильной связи и 3G Интернета стали доступны более чем полутора тысячам жителей.
«По результатам первого квартала 2013 года компания «АрменТел» стала лидером по росту абонентской базы широкополосного Интернета, что стало возможно благодаря продолжительным инвестициям, в том числе, и в регионах Армении. Согласно обновленной корпоративной стратегии компании «АрменТел», мы вносим социальную составляющую не только в тарифную политику, но и будем обращать особое внимание на расширение сети и обеспечение качественного покрытия даже в самых отдаленных уголках страны», — отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
«АрменТел» также ведет локальные работы по модернизации фиксированной инфраструктуры, что позволит жителям вышеупомянутых сел в ближайшем будущем получить доступ и к широкополосному Интернету Hi-Line, сообщает пресс-служба компании.