Տեղեկատվության աղբյուրների պաշտպանության լրագրողական հիմնադրամի աշխատակիցները սկսել են միջոցներ հավաքել ԿՀՎ նախկին աշխատակից Էդվարդ Սնոուդենին իրավաբանական աջակցության համար, ասվում է Wikileaks կայքէջում զետեղված հաղորդագրության մեջ:
«Սնոուդենը պետք է երկար ժամանակ վատնի իրավաբանական հարցերի լուծման համար: Նա կարող է դա անել միայն Ձեր օգնությամբ»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Դատելով հրապարակված տվյալներից, միջոցները հավաքագրվում են արդեն 5 ժամ: Տեղեկատվության աղբյուրների պաշտպանության հիմնադրամը 5 ժամում մոտ 6 հազար դոլար է հավաքել Սնոուդենի համար:

10 Август 2013 - 11:27 AMT
Сотрудники Журналистского фонда защиты источников информации приступили к сбору средств для оказания юридической поддержки бывшему сотруднику ЦРУЭдварду Сноудену, говорится в сообщении веб-сайта Wikileaks.
"Господину Сноудену предстоит долгое время тратить немалые деньги на решение юридических вопросов и на ознакомление общественности со своей деятельностью. Он справится лишь если Вы окажете ему помощь", – отмечают в Wikileaks.
Судя по опубликованным данным, сбор средств проводится в течение уже 5 часов. За это время собрано чуть более $6 тыс. В основном, сумма пожертвований составляет от $5 до $50, передает ИНТЕРФАКС.