12 Օգոստոս 2013 - 05:40 AMT
Իրաքում երկու պայթյունի արդյունքում զոհվել է հինգ զինծառայող, հաղորդում է Associated Press-ը: Առաջին պայթյունը տեղի է ունեցել Էլ-Մուսաիբ քաղաքի մատույցներում` Բաղդադից 60 կմ հեռավորության վրա: Ճանապարհի եզրին տեղադրված ռումբը ոչնչացրել է ռազմական պարեկը, երեք զինվոր զոհվել, տասը վիրավորվել են:
Երկրորդ պայթյունը տեղի է ունեցել հսկիչ անցագրային կետում, Բաղդադի արևմտյան Աբու-Գրաիբ արվարձանում: Մահապարտ-ահաբեկիչը իրականացրել է գործողությունը ականապատված մեքենայում: Երկու զինծառայող զոհվել, ինը վիրավորվել են:
Երկու հարձակումները տեղի են ունեցել Իրաքում պայթյունների շարքից հետո, ինչի արդյունքում 69 մարդ էր զոհվել: ԱՄՆ Պետդեպարտամնետը խիստ քննադատել էր այդ հարձակումները` խոստանալով 10 մլն դոլար դրանց կազմակերպիչների մասին տեղեկության դիմաց: Հաղորդագրության մեջ ահաբեկիչներն անվանվել են «իսլամի թշնամիներ և Միացյալ Նահանգների, Իրաքի ու միջազգային հանրության թշնամիներ»:

12 Август 2013 - 05:21 AMT
В результате двух взрывов в Ираке погибли пять военнослужащих, передает Associated Press. Первый взрыв произошел в окрестностях г.Эль-Мусаиба в 60 км от г.Багдада – при помощи придорожной мины был уничтожен военный патруль. Погибли трое солдат и десять получили ранения. Второй взрыв произошел на контрольно-пропускном пункте в западном пригороде Багдада Абу-Граиб. Террорист-смертник произвел теракт на заминированном автомобиле. Погибли двое солдат и девять получили ранения.
Обе атаки произошли после того, как волна взрывов пронеслась по всему Ираку, унеся жизни 69 человек. Государственный департамент США резко осудил данные теракты, пообещав 10 млн долл. за информацию об их организаторе. В соответствующем сообщении террористы названы "врагами ислама и общими врагами Соединенных Штатов, Ирака и международного сообщества".