15 Օգոստոս 2013 - 08:23 AMT
Կառավարությունը օգոստոսի 15-ի նիստում «Բիո գրուպ» ՍՊԸ կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրով ներմուծվող 300 մլն դրամը գերազանցող արժեքով ապրանքների ԱԱՀ վճարման ժամկետը հետաձգել է մինչև 2016թ. օգոստոսի 15-ը:
Ընկերությունը Կոտայքի մարզի Ջրվեժ համայնքում նախատեսում է կառուցել շուրջ 10.7 հազար քառ. մետր մակերեսով վարունգի և լոլիկի ջերմոցային տնտեսություն, որը հագեցած կլինի ոլորտում հայտնի հոլանդական սարքավորումներով: Կատարվելու է մոտ 660 մլն դրամի ներդրում, որից հետո հնարավոր կլինի տարեկան արտադրել շուրջ 700 մլն դրամի արտադրանք, որի գերակշիռ մասը կարտահանվի Վրաստան, Ռուսաստան և Արաբական Միացյալ Էմիրություններ: Կստեղծվի ավելի քան երկու տասնյակ աշխատատեղ:

Правительство Армении на заседании 15 августа разрешило компании ООО «Био груп» продлит уплату НДС до 14 августа 2016 года в рамках инвестиционной программы по импорту современного оборудования на сумму более 300 млн драмов.
Компания в общине Джервеж Котайской области Армении планирует построить тепличное хозяйство по выращиванию огурцов и помидоров площадью в 10,7 га, которое будет оснащено передовыми голландскими технологиями.
ООО «Био груп» намерено инвестировать порядка 660 млн долларов, что позволит производить ежегодно продукции на порядка 700 млн драмов. Более того, большая часть произведенной продукции пойдет на экспорт в Грузию, Россию и ОАЭ, будет создано более двух десятков новых рабочих мест.