16 Օգոստոս 2013 - 14:07 AMT
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 89,431,144 ԱՄՆ դոլար 406.37 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 99,635,181 ԱՄՆ դոլար 407.57 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 19,060,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 400,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.95 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 5-11-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 28.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 38.9 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

16 Август 2013 - 13:54 AMT
С 12 по 16 августа на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 89,431,144 долларов США по 406.37 драма/1 доллар США и продано 99,635,181 долларов США по 407.57 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 19,060,000 долларов США по 406.70 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 400,000 долларов США по 406.95 драма/1 доллар США.
С 5 по 11 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 28.2 млрд драмов, а долларовых кредитов – 38.9 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.