20 Օգոստոս 2013 - 12:56 AMT
TRT հեռուստաալիքի լրագրող Մեթին Թուրանի ձերբակալությունը երկարացվել է ևս 15 օրով, հայտնում է Anadolu գործակալությունը: Ինչպես հայտնում է հեռուստաալիքը, Թուրքիայի դեսպանատունը Եգիպտոսում արդեն հայտնել է իր բողոքը այդ որոշման կապակցությամբ:
Օգոստոսի 17-ին երկու թուրք լրագրողներ են ձերբակալվել Եգիպտոսի անվտանգության ուժերի կողմից: Այնուհետև թուրք լրագրողներից մեկը ազատ է արձակվել: TRT հեռուստաալիքի լրագրող Մեթին Թուրանը դեռ բանտում է մնում:
Թուրք լրագրողները լուսաբանում էին «ցասման ուրբաթի» բախումները, երբ վտանգի պատճառով ստիպված էին ցուցարարների հետ ապաստան գտնել Ֆաթհ մզկիթում:

Арест журналиста турецкого телеканала TRT Метина Турана в Египте продлен еще на 15 суток, сообщает агентство Anadolu. Как сообщает телеканал, посольство Турции в Египте уже выразило свой протест в связи с этим решением.
Два турецких журналиста были задержаны 17 августа силами безопасности Египта. Затем один из турецких журналистов был выпущен на свободу. Журналист телеканала TRT Метин Туран все еще остается в тюрьме.
Турецкие журналисты освещали столкновения "пятницы гнева", когда из-за роста насилия были вынуждены вместе с сотнями протестующих укрыться в мечети Фатх в центре Каира на площади Рамзеса. К вечеру 17 августа силы безопасности провели операцию по очистке мечети. Десятки человек были вывезены оттуда на специальном транспорте, многие из них задержаны.