Վրաստանն առաջիկա 3-4 տարում կարող է դառնալ ՆԱՏՕ-ի անդամ, հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին: «Հիմա դժվար է նշել Վրաստանի ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հնարավոր ժամկետը, սակայն իրավիճակի վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ եթե ամեն ինչ հաջող ընթանա, ապա հույս կա, որ 3-4 տարուց Վրաստանը կանդամակցի ՆԱՏՕ-ին»,-ասել է նա:
Ըստ նրա, Թբիլիսիի համար հարաբերությունների կարգավորումը Ռուսաստանի հետ կենսական նշանակություն ունի: «ՌԴ հետ հարաբերությունների կարգավորումը շատ կարևոր է Վրաստանի քաղաքական կայունության ու տնտեսության համար: Հաշվի առնելով ՌԴ հետ հարաբերությունների կարգավորման կարևորությունն ու նշանակությունը՝ Վարստանի կառավարությունը ամեն ինչ կանի նպատակին հասնելու համար»,-ասել է նա, հայտնում է «Գրուզիա Օնլայնը»:

24 Август 2013 - 11:05 AMT
Грузия в ближайшие 3-4 года может стать членом НАТО, заявил премьер-министр Грузии Бидзина Иванишвили. «Сейчас трудно назвать возможную дату вступления Грузии в НАТО, но анализ ситуации показывает, что если все пойдет удачно, то есть надежда, что через 3-4 года республика может стать членом НАТО»,- сказал он.
По его словам, для Грузии нормализация отношений с Россией является жизненно важной. «Нормализация отношений с РФ очень важна для политической стабильности Грузии и для экономики страны. С учетом важности и значимости процесса нормализации отношений с РФ правительство Грузии все сделает для достижения этой цели»,- сказал он, передает «Грузия Онлайн».