26 Օգոստոս 2013 - 14:40 AMT
Իշխանափոխությունը Սիրիայում չի հանգեցնի քաղաքացիական պատերազմի դադարեցմանը, հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը Մոսկվայում կայացած մամլո ասուլիսում:
«Եթե ոմանք կարծում են, որ ռմբակոծելով Սիրիայի ռազմական ենթակառուցվածքները և կռվի դաշտը թողնելով ռեժիմի հակառակորդներին, ամեն ինչ կվերջանա, ապա դա պատրանք է: Նույնիսկ եթե հաղթանակ լինի, քաղաքացիական պատերազմը կշարունակվի: Միայն թե կառավարական կողմը կվերափոխվի ընդդիմության»,-ասել է Լավրովը:
«Մենք արդեն տեսնում ենք այդ տարածաշրջանում այլ հակամարտություններին նախորդ միջամտությունների հետևանքները»,-ասել է Լավրովը, նկատի ունենալով Լիբիան ու Իրաքը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

26 Август 2013 - 14:05 AMT
Смена власти в Сирии не приведет к прекращению гражданской войны, заявил глава МИД РФ Сергей Лавров на пресс-конференции в Москве в понедельник.
"Если кто-то думает, что, разбомбив военную сирийскую инфраструктуру и оставив поле боя для того, чтобы противники режима одержали победу, все закончится, то это иллюзия. Даже если такая победа будет одержана, гражданская война продолжится. Только уже те, кто представлял правительственную сторону, будут оппозицией", — сказал Лавров. Он отметил, что в регионе есть примеры, когда так и происходит.
"Мы уже видим тяжелые последствия предыдущих вмешательств в конфликты в этом регионе", — сказал Лавров, напомнив, в частности, о ситуации в Ливии, в Ираке, передает РИА Новости.