30 Օգոստոս 2013 - 11:46 AMT
2013թ. I-ին կիսամյակում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի վարկային պորտֆելն աճել է մինչև 97.4 մլրդ դրամ
2013թ. առաջին կիսամյակի դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ ապահովել է վարկային պորտֆելի (ներառյալ` վարկային գծերը) 5.5% աճ` հասցնելով այնմինչև 97.4 մլրդ ՀՀ դրամ:
Բանկի ակտիվների կառուցվածքում վարկային պորտֆելի (ներառյալ` վարկային գծերը) մասնաբաժինը կազմում է 76.6%: Ընդ որում` հաշվետու վեց ամիսների ընթացքում Բանկիընդհանուր ակտիվներն ավելացել են 3.8%-ով`ընթացիկ տարվա հուլիսի 1-ի դրությամբ կազմելով 127.1 մլրդ ՀՀ դրամ, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
2013թ. հուլիսի 1-ի դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ ընդհանուր պարտավորությունները կազմել են 109.9 մլրդ ՀՀ դրամ` տարեսկզբի համեմատ աճելով 4.1%-ով, ընդհանուր կապիտալը կազմել է 17.2 մլրդ ՀՀ դրամ, իսկ կանոնադրական կապիտալը` 12.3 մլրդ ՀՀ դրամ:

30 Август 2013 - 11:34 AMT
За I полугодия 2013 года «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» нарастил кредитный портфель до 97.4 млрд. драмов
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» по итогам первого полугодия 2013 года обеспечил рост кредитного портфеля (включая кредитные линии) на 5.5% или 5.1 млрд. драмов, до 97.4 млрд. драмов.
В структуре активов на долю кредитного портфеля (включая кредитные линии) пришлось 76.6%. При этом за отчетные 6 месяцев общие активы банка возросли на 3.8%, составив в абсолютном выражении на 1 июля текущего года 127.1 млрд. драмов.
Общие обязательства «Арэксимбанка-группы Газпромбанка» на 1 июля 2013 года составили 109.9 млрд. драмов, увеличившись с начала года на 4.1%, общий капитал составил 17.2 млрд. драмов, а уставный капитал – 12.3 млрд. драмов, сообщает пресс-служба банка.