Ամերիաբանկն իր «Ստեփանակերտ» մասնաճյուղի վերաբացման առիթով նախաձեռնել է «Ես Արցախի ապագան եմ» հատուկ արշավը: Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանը, բոլոր այն հաճախորդները, որոնք ձեռք կբերեն «Ես Արցախի ապագան եմ» բանկային քարտը, կկարողանան մեկ տարվա ընթացքում օգտվել մի շարք ծառայություններից արտոնյալ պայմաններով:
Սեպտեմբերի 8-ին Արցախի հանրապետության մայրաքաղաքում՝ Ստեփանակերտում, կայացավ «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի նոր՝ «Ստեփանակերտ» մասնաճյուղի բացման պաշտոնական արարողությունը, որի գրասենյակն այսուհետ կգործի նոր տարածքում՝ նպատակ ունենալով նպաստավոր պայմաններ ստեղծել բնակիչների սպասարկման համար: Բացման պաշտոնական արարողության պատվավոր հյուրերն էին ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, բանկի տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդանյանը, ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանն ու այլ պաշտոնատար անձինք։
Ըստ Արման Բարսեղյանի, ակցիան կգործի առաջիկա երեք ամիսներին, ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձանց համար: Այդպես, ֆիզիկական անձինք կկարողանան վարկեր ստանալ 1 տոկոս գործող սակագնից պակաս տոկոսադրույքով: Միևնույն ժամանակ բոլոր ավանդների համար կգործի 1 տոկոս գործող սակագնից բարձր տոկոսադրույք: Բացի այդ, անհատական պահատուփերը 12 ամսով վարձակալելու դեպքում կտրամադրվեն 50 տոկոս զեղչով:
Ինչ վերաբերում է իրավաբանական անձանց, նրանք կկարողանան արտոնություններ ստանալ աշխատավարձային քարտերի գծով: Մասնավորապես 25 աշխատակիցների ներգրավման դեպքում Visa Electron/Maestro Cirrus և Visa Cassic/MasterCard Standard քարտերը մեկ տարվա ընթացքում անվճար կսպասարկվեն: Անվճար կտրամադրվի նաև բանկ-հաճախորդ համակարգով տրամադրվող ծառայությունն ու նրա սպասարկումը: Բացի այդ, իրավաբանական անձանց համար կապահովիի հաշիվների անվճար սպասարկում մեկ տարվա ընթացքում: Ակցիայի շրջանակներում իրավաբանական անձինք կկարողանան մաքսային քարտ ստանալ 1 տոկոս գործող սակագներից ցածր:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որն առաջարկում է կորպորատիվ, ներդրումային ու որոշ մանրածախ ծառայությունների ամբողջական փաթեթ։«Ամերիաբանկի» տնօրենների խորհրդի նախագահն է Ռուբեն Վարդանյանը, իսկ տնօրինության նախագահ, գլխավոր տնօրենն Արտակ Անեսյանն է։

9 Сентябрь 2013 - 07:23 AMT
В степанакертском филиале «Америабанка» стартовала акция по банковским карточкам «Я – будущее Арцаха»
В связи с открытием в Карабахе нового офиса «Степанакерт» ЗАО «Америабанк» объявил о старте акции по банковским карточкам «Я – будущее Арцаха». Как сообщил в беседе с журналистами директор ЗАО «Америабанк» по линии розничных операций Арман Барсегян, все клиенты, которые приобретут банковскую карту «Я – будущее Арцаха», смогут в течение года пользоваться рядом услуг на льготных условиях.
8 сентября в столице Республики Арцах Степанакерте состоялась официальная церемония открытия филиала ЗАО «Америабанк» – «Степанакерт», офис которого отныне будет действовать на новой территории с целью повышения уровня обслуживания жителей Степанакерта и создания более благоприятных условий. Почетными гостями на мероприятии были президент НКР Бако Саакян, председатель Совета Директоров банка Рубен Варданян, председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян, а также другие должностные лица. По словам Армана Барсегяна, акция будет действовать в ближайшие три месяца, как для физических, так и для юридических лиц. Так, физические лица смогут получить кредиты по ставке на 1 % ниже действующих на сегодняшний день в банке. В то же время для всех вкладов будет действовать ставка на 1% выше действующей. Помимо этого физлица смогут арендовать депозитные ячейки на 12 месяцев со скидкой в 50%.
Что же касается юридических лиц, то они смогут получить льготы по зарплатным картам. В частности, в случае вовлечения более 25 сотрудников, карты Visa Electron/Maestro Cirrus и Visa Cassic/MasterCard Standard будут в течение года обслуживаться бесплатно. Бесплатно будет предоставлена также услуга по системе банк-клиент и ее обслуживание. Помимо этого, юрлицам будет обеспечено бесплатное обслуживание счетов на протяжении года. В рамках акции юрлица смогут получить таможенную карту по ставке на 1 % ниже действующей на сегодняшний день в банке.
ЗАО «Америабанк» является универсальным банком, предлагающим корпоративные, инвестиционные и полный спектр розничных услуг. Председателем Совета Директоров Америабанка является Рубен Варданян, а Председателем Директората-Генеральным директором – Артак Анесян.