16 Սեպտեմբեր 2013 - 13:18 AMT
ՌԴ և Վրաստանի հարաբերությունների կարգավորմանը նվիրված հերթական հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 19-ին
Վրաստանի վարչապետի Ռուսաստանի հետ կապերի գծով հատուկ ներկայացուցիչ Զուրաբ Աբաշիձեն սեպտեմբերի 19-ին կհանդիպի ՌԴ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ, ԱԳ փոխնախարար Գրիգորի Կարասինի հետ: Հանդիպումը տեղի կունենա Պրահայում: Բանակցությունների հիմնական թեման կլինի երկխոսության առաջին փուլի արդյունքները, մուտքի արտոնագրերի ռեժիմը, տրանսպորտային կապերը, կանոնավոր ավիահաղորդակցությունը, հայտնում է «Գրուզիա օնլայնը»: Առաջին անգամ Վրաստանի վարչապետի Ռուսաստանի հետ կապերի գծով հատուկ ներկայացուցիչ Զուրաբ Աբաշիձեն Գրիգորի Կարասինի հետ հանդիպել է 2012 թվականի դեկտեմբերին: Կայացել է 4 հանդիպում: Առաջին հանդիպումից հետո վրացական գինին ու «Բորժոմի» հանքային ջուրը վերադարձան ռուսական շուկա:

Специальный представитель премьер-министра Грузии по связям с Россией Зураб Абашидзе 19 сентября встретится со спецпредставителем президента РФ, заместителем министра иностранных дел Григорием Карасиным.
Встреча пройдет в Праге. Главной темой переговоров будут результаты первого этапа диалога, визовый режим, транспортные связи и регулярные авиарейсы, передает Грузия Online.
Впервые спецпредставитель премьера по связям с РФ Зураб Абашидзе встретился с Григорием Карасиным в декабре 2012 года. С тех пор состоялось 4 встречи. После первой встречи в РФ стали поступать грузинские вина и минеральная вода «Боржоми».
Дипломатические отношения между Грузией и Россией разорваны после августовской войны 2008 года и признания Россией независимости Абхазии и Южной Осетии.