23 Սեպտեմբեր 2013 - 07:15 AMT
Ռուսաստանի մենեջերների ասոցիացիան և «Կոմերսանտ» թերթը պատրաստել են «Ռուսաստանի մենեջերների թոփ-1000»-ը, որտեղ նաև հայազգի 7 ղեկավար է ներառված: Նրանց թվում են «Ռոսգոսստրախ»-ը ղեկավարող Դանիլ Խաչատուրովը, «ՌԵՍՕ-Գարանտիա» ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Սերգեյ Սարկիսովը ու «Sberbank CIB»-ի համաղեկավար Ռուբեն Վարդանյանը:
«Ռուսաստանի մենեջերների թոփ-1000»-ում են նաև Միխայիլ Պողոսյանը՝ «Միավորված ավիաշինարարական կորպորացիայի» նախագահը, «Յու Թեյր» ավիաընկերության» գլխավոր տնօրեն Արտյոմ Կոստանդյանը, «ՌՎԿ» վարչության նախագահ Իգոր Աղամիրզյանը, «Սանոֆի» եվրասիական ռեգիոնի ղեկավար և «Սանոֆի Ռուսաստան»-ի գլխավոր տնօրեն Պատրիկ Աղանյանը:
«Ռուսաստանի մենեջերների թոփ-1000»-ի վարկանիշն առաջատար ռուսաստանցի մենեջերների պրոֆեսիոնալ հեղինակության օբյեկտիվ գնահատականի միջոց է: Վարկանիշն ամփոփում է մեկ տարվա կտրվածքով աշխատանքի արդյունքներն և բացահայտում Ռուսաստանի առավել պրոֆեսիոնալ կառավարիչներին, որոնք առաջատար են իրենց ոլորտում: Վարկանիշն ակտիվորեն օգտագործում են գործարար և մասնագիտական ԶԼՄ-ները, ինչպես նաև հայրենական և արևմտյան ներդրողները:
Վարկանիշը հիմնված է պարզ և թափանցիկ մեթոդաբանության վրա (PDF), որի հիմքում ընկած է «լավագույններն ընտրում են լավագույններին» սկզբունքը: Վարկանիշում ներկայացված են 1000 լավագույն ղեկավարներ 16 ոլորտից՝ ՏՏ, առևտրային բանկեր, անտառային և փայտամշակման արդյունաբերություն, մեքենաշինություն, մեդիաբիզնես, մետալուրգիա, բազմապրոֆիլ հոլդինգներ, պրոֆեսիոնալ ծառայություններ, կապ և հեռահաղորդակցություններ, ապահովագրություն, շինարարություն, տրանսպորտ, սպառողական ապրանքների արտադրություն, ֆինանսական հատված և այլն:

23 Сентябрь 2013 - 06:31 AMT
Ассоциацией менеджеров России и газета «Коммерсантъ» подготовили рейтинг «ТОП-1000 российских менеджеров», куда вошли семеро высших руководителей армянского происхождения, возглавляющих компании России. Среди них президент «Росгосстрах» Данил Хачатуров, председатель совета Директоров «РЕСО-Гарантия» Сергей Саркисов. В список бизнес-лидеров, безусловно, включен соруководитель «Sberbank CIB» Рубен Варданян.
В рейтинг «ТОП-1000 российских менеджеров» вошел и Михаил Погосян – президент «Объединенной авиастроительной корпорации», генеральный директор «Авиакомпания «ЮТэйр» Андрей Мартиросов, председатель правления «Промсвязьбанка» Артём Констандян, председатель правления «РВК» Игорь Агамирзян, вице-президент, руководитель Евразийского региона «Санофи» и генеральный директор «Санофи Россия» Патрик Аганян.
Рейтинг «ТОП-1000 российских менеджеров» является инструментом объективной оценки профессиональной репутации ведущих российских менеджеров высшего эшелона. Рейтинг подводит итоги работы за год и выявляет наиболее профессиональных управленцев России, лидеров в своих отраслях и функциональных направлениях. Рейтинг адресован как представителям бизнес-сообщества, так и другим заинтересованным лицам. Рейтинг активно используется деловыми и специализированными СМИ, а также отечественными и западными инвесторами.
Рейтинг основан на простой и прозрачной методологии (PDF). В ее основе лежит принцип «лучшие выбирают лучших», позволяющий получить максимально объективную оценку профессиональной репутации менеджера. В рейтинге были представлены 1000 высших руководителей 16 отраслей: информационные технологии, коммерческие банки, лесная и лесоперерабатывающая промышленность, машиностроение, медиабизнес, металлургия, многопрофильные холдинги, профессиональные услуги, связь и телекоммуникации, сервис и производство потребительских товаров, страхование, строительство, торговля, транспорт, финансовый сектор, химическая промышленность, энергетика и топливный комплекс.