Սեպտեմբերի 25-ից հետո եվրոն թուլանում է Գերմանիայում բիզնեսի տրամադրությունների մասին տվյալների ֆոնին, այն դեպքում, երբ ԱՄՆ-ում պետծառայությունների ֆինանսավորման հնարավոր դադարեցման պատճառով ԱՄՆ դոլարը նվազել է ճապոնական արժույթի համեմատ:
Թրեյդերները զգուշավոր են էկոնոմիկայի խթանման ծավալը չնվազեցնելու ԱՄՆ ԴՌԾ անցած շաբաթվա որոշումից հետո և նոր տվյալների են սպասում, որոնք կարող են ակնարկել կենտրոնական բանկի ապագա որոշումները:
Եվրոյի փոխարժեքի վրա շարունակում են ազդել Եվրոպական կենտրոնական բանկի նախագահ Մարիո Դրագիի երկուշաբթի օրը հնչած մեկնաբանություններն այն մասին, որ բանկը պատրաստ է ջանքեր գործադրել պահպանելու համար շուկայի բանկային դրույքները ցածր մակարդակում: Երեքշաբթի Դրագիին հավանություն տվեց ԵԿԲ վարչության անդամ Էվալդ Նովոտնին, որը հայտարարեց, որ ԿԲ-ին դեռ վաղ է հրաժարվել հակաճգնաժամային միջոցներից:
Եվրոն սակարկվում է 1,3467 նիշում՝ մի փոքր նվազելով: Շաբաթվա սկզբից եվրոպական արժույթը նվազել է 0,4 տոկոսով: Դոլարը նվազել է 0,1 տոկոսով՝ մինչև 98,63 յեն չորեքշաբթի օրը, երկուշաբթվանից անկումը կազմել է մոտ 0,7 տոկոս, հայտնում է «Ռոյթերս» գործակալությունը:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում սեպտեմբերի 25-ին իրականացվել է 4,400 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 407.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց:
Սեպտեմբերի 25-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 405.86 դրամ՝ սեպտեմբերի 24-ի համեմատ աճելով 0.11 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 548.40 դրամ՝ ավելանալով 1.49 կետով: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

25 Сентябрь 2013 - 12:51 AMT
Евро демонстрирует слабость 25 сентября после слабых данных о настроениях бизнеса в Германии, в то время как опасения по поводу возможного прекращения финансирования госслужб в США снизили доллар по отношению к японской валюте.
Трейдеры сохраняют осторожность после решения ФРС США на прошлой неделе не снижать объем стимулирования экономики и ждут новых данных, которые могли бы дать намеки на будущие решения центробанка.
На курс евро продолжают влиять сделанные в понедельник комментарии президента Европейского центрального банка Марио Драги о том, что банк готов прилагать усилия для сохранения банковских ставок на рынке на низком уровне. Во вторник в унисон Драги выступил член правления ЕЦБ Эвальд Новотны, заявивший, что центробанку пока рано отказываться от антикризисных мер.
Евро торгуется на отметке $1,3467, немного снизившись к уровню конца американской сессии во вторник. С начала недели европейская валюта снизилась на 0,4%. Доллар опустился на 0,1% до 98,63 иены в среду, с понедельника падение составило около 0,7%, передает Reuters.
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 25 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,400 млн. долларов по среднему курсу 407.00 драма/$1 США. Цена закрытия составила 407.00 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 25 сентября составил 405.86 драма, увеличившись по сравнению с 24 сентября на 0.11 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 548.40 драма, увеличившись на 1.49 пункта. Об этом сообщает пресс-служба Центробанка Армении.