Հոկտեմբերի 4-8-ը Երևանում կանցնի հնդկական ապրանքների ցուցահանդես-վաճառք: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացրեց ցուցահանդեսի կազմակերպիչնDreams ընկերության ներկայացուցիչը, միջոցառումը տեղի կունենա «Դինամո» մարզահամալիրում:
Ցուցահանդեսին կմասնակցի մոտ 15 հնդկական ընկերություն, որոնք կներկայացնեն իրենց արտադրանքը՝ ձեռքի աշխատանք, արծաթե զարդեր, հագուստ, կահույք, պայուսակներ, կաշվե իրեր, ինչպես նաև սննդամթերք:
Ըստ ՀՀ ԱԳՆ տվյալների, Հայաստանից Հնդկաստան 2012 թվականի հունվար-օգոստոսին արտահանվել է 1 մլն դոլարի, ներկրվել՝ 40 մլն դոլարի ապրանք:
Հիմնականում արտահանվում են թանկարժեք ու կիսաթանկարժեք քարեր, պղինձ ու պղնձյա իրեր, ալյումինե, գունավոր մետաղներ, քիմիական արտադրանք, կաուչուկից պատրաստված ապրանքներ:
Ներկրվում է մսամթերք, թեյ, բրինձ, թանկարժեք մետաղներ, դեղորայք, զարդեր, արդյունաբերական ապրանքներ, էլեկտրական սարքեր:

С 4 по 8 октября в Ереване пройдет выставка-продажа индийских товаров. Как сообщил PanARMENIAN.Net представитель компании Dreams, выступающей организатором выставки, мероприятие пройдет в спортивном комплексе Динамо.
В выставке примут участие порядка 15 индийских компаний, которые представят свою продукцию: товары ручной работы, одежда, украшения из серебра, текстиль, мебель, сумки, изделия из кожи, а также продукты питания.
По данным МИД РА экспорт из Армении в Индию за январь-август 2012 года составил 1 млн. долларов США, а импорт – около 40 млн долларов США.
Основные экспортируемые товары: драгоценные и полудрагоценные камни, медь и медные изделия, алюминий и изделия из алюминия, цветные металлы, изделия химической промышленности, изделия из каучука.
Основные импортируемые товары: мясные продукты, чай, рис, драгоценные металлы, медикаменты, текстильные изделия, украшения, промышленные товары, изделия из пластика и линолеума, электротовары.