5 Հոկտեմբեր 2013 - 08:18 AMT
Սեպտեմբերի 23-29-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 42.4 մլրդ դրամ, ինչն ավելի է նախորդ շաբաթվա ցուցանիշից 8,1 մլրդ դրամով: Ինչպես հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը, ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 59 մլն ԱՄՆ դոլար, ինչն ավելի է նախորդ շաբաթվա ցուցանիշից 26,3 մլն դոլարով:
Սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 4-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 97,534,176 ԱՄՆ դոլար 404.60 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 126,078,921 ԱՄՆ դոլար 405.81 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 15,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.66 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,720,799 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

5 Октябрь 2013 - 07:27 AMT
С 23 по 29 сентября объем предоставленных коммерческими банками Армении драмовых кредитов составил 42,4 млрд драмов, что больше показателя за прошлую неделю на 8,1 млрд драмов. При этом, как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, долларовых кредитов на этой неделе по сравнению с прошлой было выдано на 26,3 млн долларов США больше – 59 млн долларов США.
Одновременно с 30 сентября по 4 октября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 97,534,176 долларов США по 404.60 драма/1 доллар США и продано 126,078,921 долларов США по 405.81 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 15,000,000 долларов США по 405.66 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 2,720,799 долларов США по 405.70 драма/1 доллар США.