Ինչպես հայտնում է ադրբեջանական «ԱՊԱ» գործակալությունը, «Ուրալ» մակնիշի զինվորական ավտոմեքենան, որը պատկանում էր Ադրբեջանի ՊՆ N զորամասին, ընկել է ձորը: Պատահարը տեղի է ունեցել Նախիջանի Ինքնավար Հանրապետությունում:
Արդյունքում մեքենայի վարորդը՝ ժամկետային զինծառայող Մամեդ Հուսեյնօղլու Հուսեյնովը (1974 թ. ծնված) տեղում մահացել է:
Ուղևորը՝ զինվոր Իլկին Օրուջևը, տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել է հոսպիտալ:
Հոկտեմբերի սկզբից սա արդեն երրորդ մահացու դեպքն է Ադրբեջանի ԶՈւ շարքերում:
Հոկտեմբերի 1-ին Ադրբեջանի ՊՆ հոսպիտալում մահացել է ժամկետային զինծառայող Թուրալ Վագիֆ օղլու Աբդուլլաևը: Սեպտեմբերի 19-ին նա ծեծի է ենթարկվել Էլվին Մանսուրովի ու Վասիֆ Հասանովի կողմից Սումգայիթում: Աբդուլլաևը ծանր վերքերով տեղափոխվել էր Ադրբեջանի ՊՆ հոսպիտալ, որտեղ էլ մահացել է:
Հոկտեմբերի 4-ին ադրբեջանական Գյանջա քաղաքում հայտնաբերվել է Ադրբեջանի ԶՈւ շարքային Վուղար Սուլեյման օղլի Ջաֆարովի դին, ծնված 1989 թվականին:
Ջաֆարովին ծառից կախված են հայտնաբերել Գյանջայի Նարիմանովի պողոտայում: Ենթադրվում է, որ նա ինքնասպան է եղել: Ջաֆարովը զորակոչվել էր Ադրբեջանի Աղդամի շրջանից:
2013 թվականի 5 ամսում, ըստ Բաքվի պաշտոնական տվյալների, Ադրբեջանի ԶՈւ շարքերում 43 զինվոր է մահացել, որից 35-ը ոչ մարտական պայմաններում: Ըստ ադրբեջանցի իրավապաշտպանների, զոհվածների քանակը բանակում գերազանցել է 50:

Как сообщает азербайджанское агентство АПА, военный автомобиль марки «Урал», принадлежащий «N-ской» воинской части Минобороны Азербайджане, упал в ущелье. Происшествие было зарегистрировано в Нахичеванской Автономной Республике.
В результате водитель машины – сверхсрочник Мамед Гусейн оглу Гусейнов (1974 года рождения) скончался на месте происшествия.
Находившийся в машине солдат Илькин Оруджев с травмами различной степени тяжести доставлен в военный госпиталь.
С начала месяца это уже третий случай со смертельным исходом в силовых ведомствах Азербайджана.
Так 4 октября в азербайджанском городе Гянджа обнаружено тело рядового внутренних войск Азербайджана Вугара Сулейман оглу Джафарова (1989 года рождения). Тело В.Джафарова было найдено повешенным на дереве на проспекте Нариманова. Предполагается, что он покончил жизнь самоубийством.
1-го октября в госпитале Министерства обороны Азербайджана скончался военнослужащий, проходящий сверхсрочную службу в воинской части «N» Министерства обороны Азербайджана Турал Вагиф оглу Абдуллаев. 19 сентября Турал Вагиф оглу Абдуллаев был избит Эльвином Мансуровым и Васифом Гасановым на территории города Сумгаит на дороге Баку-Губа. Т.Абдуллаев с тяжелыми травмами был доставлен в госпиталь Министерства обороны Азербайджана, где позже и скончался.