Ինչպես հայտնի է դարձել Life News-ին, Մոսկվայում Եգոր Շչերբակովի ենթադրյալ մարդասպանի անունը Օրհան Զեյնալով է: Բնակարանի սեփականատերը, որտեղ Օրհանը սենյակ էր վարձակալում, և նրա հարևանները պատմել են, թե ինչպես են հասկացել, որ Զեյնալովըողբերգության մեղսակիցն է:
Ըստ բնակարանի սեփականատեր Ալեքսեյի, նրանք տեսել են լուսանկարը համացանցում և կատակով հարցրել են Օրհանին, թե ինքը չէ արդյոք: Դրանից հետո Օրհանը հեռացել է իր սենյակ, երկար այնտեղ պրպտել է, հետո հեռացել: Դրանից հետո նրա ընկերները ինտերնետում նորմալ որակի տեսագրություն են գտնել ու ճանաչել են իրենց ծանոթին:
Երիտասարդները փորձել են բացել Օրհանի դուռը, սակայն, ինչպես պարզվել է, փախուստից առաջ Օրհանը կողպել էր այն բանալիով: Դա տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 14-ի երեկոյան՝ մոտավորապես ժամը 10:00-ին: Հետո տղաները ոստիկանություն են կանչել ու պատմել միջադեպի մասին: Եգորի վրա հարձակվածի լուսանկարն ուղարկվել է ոստիկանության բոլոր բաժանմունքներ:
Հոկտեմբերի 13-ին մոսկովյան Արևմտյան Բիրյուլովո թաղամասում անկարգությունների առիթ է դարձել հոկտեմբերի լույս 10-ի գիշերը տեղի բնակիչ 25-ամյա Եգոր Շչերբակովի սպանությունը: Սկզբում որպես «ժողովրդական հավաք» կազմակերպված ցույցը վերածվել էր անկարգությունների: Մասնակիցները մեղադրում էին ոստիկանությանը, որը, իբր, պատշաճ չի կատարում իր պարտականությունները, տեղաբնակները շրջանի պարեկում են կազմակերպել: Ակցիայի ագրեսիվ տրամադրված մասնակիցների մի մասը՝ մոտ 1000 մարդ, ազգայնամոլների ու ֆուտբոլային ֆանատների առաջնորդությամբ կոտրել է «Բիրյուզա» առևտրային կենտրոնի ցուցափեղկերը, իսկ հետո շարժվել դեպի բանջարեղենի բազա, որտեղ միգրանտներ են աշխատում:

Как стало известно Life News, предполагаемого убийцу Егора Щербакова зовут Орхан Зейналов. Это информацию подтвердили в Полиции. Хозяин квартиры, где Орхан снимал комнату, и его соседи рассказали, как поняли, что именно он причастен к трагедии.
По словам хозяина квартиры Алексея, они увидели фото в Интернете и в шутку спросили Орхана, не он ли это? После этого Орхан ушел в комнату, долго там ковырялся, потом ушел. После этого его друзья нашли видео нормального качества в интернете, на котором и узнали наверняка своего знакомого.
Молодые люди пытались открыть дверь, но Орхан, как выяснилось, перед тем, как сбежать, предусмотрительно запер ее на ключ. Это произошло 14 октября около 10 вечера. Потом ребята вызвали полицию и рассказали об этом инциденте. Фото напавшего на Егора человека было разослано по всем отделениям полиции.
13 октября жители Западного Бирюлева и примкнувшие к ним националисты провели народный сход, посвященный убийству в районе 25-летнего Егора Щербакова. Сход перерос в столкновения с полицией и погромы в местном торговом центре и на овощебазе «Покровская». Местные жители несколько лет подряд требовали закрыть эту базу, на которой, как они отмечают, работают нелегальные мигранты и совершают преступления в районе. После погромов префект ЮАО заявил, что база будет закрыта.