Երեքշաբթի օրը երեկոյան ձերբակալված Օրհան Զեյնալովը, որին կասկածում են Մոսկվայի հարավում երիտասարդի սպանության մեջ, ոչ պաշտոնապես խոստովանել է մեղքը, հայտնել է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանը ՆԳՆ մամլո ծառայության ներկայացուցիչը:
«Ձերբակալության ժամանակ Զեյնալովը դիմադրել է, սակայն ոչ ոք չի տուժել: Ոչ պաշտոնական խոսակցություններում օպերատիվ աշխատակիցների հետ նա ճանաչել է իր մեղքը»,-ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Հոկտեմբերի 13-ին մոսկովյան Արևմտյան Բիրյուլովո թաղամասում անկարգությունների առիթ է դարձել հոկտեմբերի լույս 10-ի գիշերը տեղի բնակիչ 25-ամյա Եգոր Շչերբակովի սպանությունը: Սկզբում որպես «ժողովրդական հավաք» կազմակերպված ցույցը վերածվել էր անկարգությունների:Վրդովված մարդիկ ջարդել են բազայի դարպասները, վնասել սառնարանները, կոտրել կայանած մեքենաները, ջախջախել ձմերուկների առևտրի տաղավարը: Կեսգիշերից հետո իրավիճակը հաջողվել է համեմատաբար կայունացնել հատուկ ուժերի միջամտությամբ:Ոստիկանություն բերման է ենթարկվել անկարգությունների գրեթե 400 մասնակից:
Շչերբակովի սպանության համար կասկածյալ Օրհան Զեյնալովը աշխատանքի մշտական վայր Մոսկվայում չուներ և մասնավոր տաքսի էր վարում: Ինչպես ասվում է ՌԴ ՔԿ պաշտոնական հաղորդագրության մեջ, Զեյնալովը «չարաշահում է սպիրտային խմիչքները»: Ըստ ՌԴ ՔԿ տվյալների, կասկածյալը շուրջ 10 տարի է բնակվում է Մոսկվայում, սակայն բնակության մշտական վայր չունի: Երեքշաբթի երեկոյան նրան ձերբակալել են Կոլոմնայում:

16 Октябрь 2013 - 07:52 AMT
Задержанный во вторник вечером полицией Орхан Зейналов, подозреваемый в резонансном убийстве молодого человека на юге Москвы, неофициально признал вину, сообщил РИА Новости представитель пресс-службы столичного главка МВД.
"При задержании Зейналов оказал сопротивление, но никто не пострадал. В неофициальных разговорах с оперативниками после этого он признал свою вину", – сказал собеседник агентства.
В ночь на 10 октября в Бирюлево неизвестный зарезал жителя Бирюлево Егора Щербакова, после чего скрылся. Жители района в воскресенье, 13 октября, собрались, чтобы потребовать скорейшего расследования убийства, а также закрытия местной овощной базы и ужесточения миграционной политики. Однако "народный сход" перерос в беспорядки, по итогам которых были задержаны почти 400 человек.
Во вторник днем был установлен подозреваемый в совершении преступления, им оказался Орхан Зейналов, уроженец Азербайджана, без российского паспорта. Зейналов подрабатывал частным извозом. 2 года тому назад власти Азербайджана объявили его в розыск по подозрению в убийстве. Вечером он был задержан в Подмосковье, в Коломне и доставлен в Москву.