19 Հոկտեմբեր 2013 - 07:58 AMT
Հոկտեմբերի 7-13-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 31.2 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 26.8մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամուլի ծառայությունը:
2013թ-ի հոկտեմբերի 14-18-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 86,263,518 ԱՄՆ դոլար 406.50 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 83,136,849 ԱՄՆ դոլար 407.89 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 1,910,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 406.37 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,220,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 406.58 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

С 7 по 13 октября объем предоставленных коммерческими банками Армении драмовых кредитов по сравнению с прошлой неделей сократился всего на 3,6 млрд драмов и составил 31,1 млрд драмов. При этом, как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, долларовых кредитов на этой неделе по сравнению с прошлой было выдано на 28,5 млн долларов США меньше – 26,8 млн долларов США.
Одновременно с 14 по 18 октября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 86,263,518 долларов США по 406.50 драма/1 доллар США и продано 83,136,849 долларов США по 407.89 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,910,000 долларов США по 406.37 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 2,220,000 долларов США по 406.58 драма/1 доллар США.