26 Հոկտեմբեր 2013 - 10:40 AMT
Իրանի 18 սահմանապահներ են սպանվել ու 5 վիրավորվել Պակիստանի հետ սահմանին գրոհայինների հետ գիշերային բախման արդյունքում: Այդ մասին հայտնում է IRNA պետական լրատվական գործակալությունը :
Իրանի իշխանությունները փորձում են պարզել թե արդյոք գրոհայինները մաքսանենգներ են եղել, որոնք թմրանյութեր էին տեղափոխում, թե հարձակումը կատարել են ապստամբները:
Իր հերթին Al Jazeera հեռուստաալիքը հայտնում է 17 սպանվածի մասին և նշում է, որ փոխհրաձգությունն ընթացել է սահմանապահների ու «Արդարության կուսակցություն» խմբավորման միջև: Սիստան Բելուջիստան գավառում հիմնականում սունիներ են բնակվում, իսկ Իրանում շիաներ են: Հեռուստաալիքը նշում է, որ մինչ այդ IRNA գործակալությունը հայտնում էր 14 սպանվածի մասին:

26 Октябрь 2013 - 10:10 AMT
18 иранских пограничников были убиты и пятеро получили ранения в ночных столкновениях с боевиками на границе с Пакистаном. Об этом сообщает иранское государственное информационное агентство IRNA.
Иранские власти пытаются выяснить были ли боевики группой контрабандистов, перевозящей наркотики, или нападение на погранпост совершили мятежники.
В свою очередь, телеканал Al Jazeera сообщает о 17 убитых и отмечает, что перестрелка велась между пограничниками и группировкой из «Партии справедливости». В провинции Систан-Белуджистан живут в основном сунниты, в то время как у власти в Иране находятся шииты. Телеканал также отмечает, что ранее сообщалось о 14 убитых иранских пограничниках.