5 Նոյեմբեր 2013 - 11:31 AMT
Ucom հավատարիմ հաճախորդները կարող են ստանալ Ամերիաբանկի վարկային քարտը տարեկան 6 տոկոս տոկոսադրույքով
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ու «Յուքոմ» ՍՊԸ-ն նոյեմբերի 5-ին հայտարարեցին ընկերության հաճախորդների համար աննախադեպ նախաձեռնության մասին:
Ինչպես Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսում ասաց Ucom ընկերության առևտրային տնօրեն Արամ Բարսեղյանը, Ամերիաբանկի հետ համատեղ վարկային քարտը տեխնիկա ձեռք բերելու հնարավորություններ է տալիս հաճախորդներին: Վարկային գիծը տրամադրվում է մինչև 400 հազար ՀՀ դրամի չափով, որի մարման ժամկետը սահմանվում է մինչև 12 ամիս: Ըստ նրա, քարտապանները կարող են արդիական տեխնիկա ձեռք բերել մի շարք խանութներից տարեկան 6 տոկոս տոկոսադրույքով, մնացած մասը կհատուցի Ucom ընկերությունը:
Ցուցակում են տեխնիկայի հետևյալ խանութները՝ Zigzag, Aray, Technolife, Fine, Vega, հետագայում ցուցակը կընդլայնվի: Նախատեսվում է այն համալրել նաև զվարճանքի կենտրոններով:
Իր հերթին «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ մանրածախ առևտրի դեպարտամենտի տնօրեն Արման Բարսեղյանը հավելեց, որ վարկերը տրամադրվելու են հավատարիմ հաճախորդներին առանց հավելյալ փաստաթղթերի: Վարկունակության գնահատման ամբողջ ռիսկը բանկը վերցնում է իր վրա: «Առավելագույն հարմարավետություն ենք ապահովել հաճախոդրների համար և հավելյալ փաստաթղթեր չեն պահանջվում»,-ասաց նա:
Ըստ Ucom-ի, հավատարիմ հաճախորդներ են համարվում այն բաժանորդները, որոնք առնվազն 6 ամիս օգտվում են Triple Play Classic, Triple Play Rock և Triple Play Jazz փաթեթներից: Եթե հաճախորդը չի բավարարում այդ պահանջին, բանկը կարող է հավելյալ փաստաթղթեր ուզել:
Ով ցանկանում է քարտ ձեռք բերել, կարող է դիմել Ucom-ի ցանկացած գրասենյակ և դիմում գրել, որից հետո արդեն բանկի գրասենյակից ստանալ պատրաստի վարկային քարտը: Կարելի է դիմել նաև բանկի ցանկացած բաժանմունք և քարտը ստանալ տեղում:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի նախաձեռնության շրջանակում նախատեսվում է առաջին փուլում թողարկել ArCa վճարային համակարգի 2000 քարտ, հետագայում կթողարկվեն նաև միջազգային վճարային համակարգերի քարտեր: Սահմանափակումներ քարտերի քանակի առումով բանկը չի նախատեսում և պատրաստ է տրամադրել ցանկացած հաճախորդի, որը կհամապատասխանի լոյալության չափանիշներին:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն, տնօրինության նախագահ Արտակ Հանեսյանը նշեց, որ նախաձեռնության նպատակն է հավելյալ ծառայություններ առաջարկել հավատարիմ հաճախորդներին:
Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը հայտնեց, որ այս պահի դրությամբ ընկերության հաճախորդների բազան հասնում է մոտ 60 000, որից 20 տոկոսը՝ մոտ 12 000-ը, հավատարիմ հաճախորդ է:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007թ-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Համագործակցելով Ericsson համաշխարհային ընկերության հետ` «Յուքոմ» ընկերությունն առաջարկում է ժամանակակից հեռահաղորդակցության ոլորտի ծառայություններ:

ЗАО «Америабанк» и Ucom 5 ноября объявили о своей беспрецедентной инициативе для клиентов телекоммуникационной компании.
Как сообщил на пресс-конференции в Ереване коммерческий директор компании Ucom Арам Барсегян, кобрендинговая карта «Америабанк» – Ucom даст широкие возможности лояльным клиентам компании воспользоваться кредитной картой банка на сумму до 400 000 драмов со сроком погашения в 12 месяцев. По его словам, картодержатели смогут приобрести современную технику из определенного списка магазинов под 6% годовых, остальную часть процента по кредиту компенсирует Ucom.
На данный момент список состоит из таких магазинов техники, как Zigzag, Aray, Technolife, Fine, Vega. Однако в дальнейшем планируется расширить его, а также пополнить рядом развлекательных центров.
Со своей стороны директор Департамента розничных услуг ЗАО "Америабанк" Арман Барсегян добавил, что кредиты будут выдаваться лояльным клиентам без предъявления дополнительных документов. Весь риск оценки кредитоспособности банк берет на себя. «Мы создали максимальные удобства для клиентов и не требуются дополнительные документы», – подчеркнул он.
Лояльным по параметрам компании Ucom являются те клиенты, которые пользуются пакетами Triple Play Classic, Triple Play Rock и Triple Play Jazz как минимум 6 месяцев. В случае же, если клиент не удовлетворяет этим требования, банк может запросить у него определенные документы.
Все клиенты, желающие приобрести карту, могут обратиться в любой офис Ucom и написать заявление, после чего получить уже готовую кредитную карту в офисе банка. Или же непосредственно обратиться в любой филиал банка и на месте получить кобрендинговую карту «Америабанк» – Ucom.
В рамках данной инициативы ЗАО «Америабанк» планирует на первом этапе выпустить порядка 2000 карт местной платежной системы ArCa, в дальнейшем будут выпущены и карты международных платежных систем. При этом каких-либо ограничений на количество карт банк не ставит и готов выдать их любому клиенту, который соответствует критериям лояльности.
Председатель директората – генеральный директор ЗАО «Америабанк» Артак Анесян отметил, что инициатива направлена на то, чтобы повысить лояльность клиентов к компании, предложив им дополнительные услуги.
Директор компании Ucom Айк Есаян сообщил, что на данный момент клиентская база компании насчитывает порядка 60 000 человек, при этом 20% или порядка 12 000 – в числе лояльных.