Բաքվի արվարձանում գտնվող Բաքսոլ բնակելի թաղամասի Ռուսուլզադե ավանի բնակիչներն արդեն մի քանի օր է սարսափած են: Ինչպես հայտնում է Minval.az-ը ANS PRESS-ի վրա հղումով, նրանց սարսափեցնում են շիրմաքարերը, որոնցով սալապատել են բնակելի թաղամասի ճանապարհը: Անշուշտ, չի կարելի չվախենալ՝ տեսնելով շիրմաքարերը: Որոշ քարերի վրա նույնիսկ պահպանվել են հանգուցյալների դիմապատկերները, ինչն էլ ավելի է սաստկացնում սարսափը:
Ըստ բնակիչների, մեկ ամիս առաջ ջրագիծ անցկացվեց թաղամասում: Հետո մեծ քարեր թափեցին ճանապարհի վերանորոգման համար: Մի քանի օրից անձրև եկավ, մաքրելով քարերի վրայի փոշին, և պարզ դարձավ, որ դրանք շիրմաքարեր են:
Բինագադինի շրջանի գործադիր մարմնում հայտնել են, որ իրենք չեն կատարում աշխատանքները, և կպարզեն, թե ով է բերել քարերը և որտեղից:

Жители поселка Расулзаде, проживающие в жилом массиве Баксол рядом с Баку, уже несколько дней живут в страхе. Как сообщает Minval.az со ссылкой на ANS PRESS, их приводят в ужас могильные плиты, из которых проложена дорога жилого массива. Конечно же, нельзя не испугаться, увидев могильные плиты на окраине дороги. На некоторых из них изображены лица умерших, что приводит еще большему страху.
По словам жителей, месяц назад в массив провели линию воды. Затем на дорогу в целях ремонта высыпали большие камни. Через несколько дней пошел дождь, который смыл поверхность камней, и стало ясно, что это могильные плиты.
В исполнительной власти Бинагадинского района заявили, что данную работу выполняли не они, и завтра же разберутся, кто и откуда привез эти камни.