Ամերիաբանկն առաջինը Հայաստանում իր հաճախորդներին ընձեռում է միջազգային կապիտալի շուկայում շրջանառվող Հայաստանի առաջին սուվերեն – ԱՄՆ դոլարով թողարկված եվրոպարտատոմսեր ձեռք բերելու հնարավորություն: Հայաստանի կողմից առաջին անգամ թողարկված եվրոպարտատոմսերի պահանջարկն արդեն հատել է 3 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի սահմանը:
ՀՀ ֆինանսների նախարարության կողմից թողարկված եվրոպարտատոմսերը տեղաբաշխվել են Deutsche Bank AG-ի, HSBC Bank-ի և J.P. Morgan Securities-ի կողմից` 700 միլիոն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով, 7 տարի մարման ժամկետով և 6% տարեկան տոկոսադրույքով: Ընդ որում, տեղաբաշխման արդյունքում ձևավորվել է առաջարկվածից ավելի ցածր գին` ներդրողների համար ապահովելով 6.25% եկամտաբերություն:
«Մուդիզ» վարկանշային կազմակերպությունը Հայաստանի վարկանիշը գնահատել է Ba2-կայուն, իսկ Fitch վարկանշային գործակալությունը՝ BB-կայուն:
Ամերիաբանկի բրոքերային ծառայությունների շրջանակում հնարավոր է նաև բազմաթիվ ֆինանսական գործիքներով գործառնություններ իրականացնել, մասնավորապես` բաժնետոմսեր, պարտատոմսեր, ֆյուչերսներ, արտարժութային (forex), դեպոզիտար ստացականներ և այլն: Այժմ արդեն բրոքերային ծառայությունների ներքո հնարավոր է իրականացնել գործառնություններ նաև Հայաստանի եվրոպարտատոմսերով:

ЗАО «Америабанк» первым на рынке Армении предлагает своим клиентам уникальную возможность приобрести первые эмитированные в республике суверенные еврооблигации в долларах США, обращающиеся на международном рынке капитала.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, спрос на дебютные армянские евробонды уже преодолел отметку в $3 млрд. При том в результате размещения сформировалась цена, ниже предложенной, что обеспечило инвесторам доходность в 6,25%.
Армения 19 сентября впервые осуществила выпуск евробондов. Объем эмиссии составил $700 млн., срок погашения – 7 лет, доходность – 6%. Основными андеррайтерами выпуска выступили DeutscheBankAG, HSBCBankplc и J.P.MorganSecuritiesplc.
Рейтинговое агентство Fitch Ratings присвоило выпуску долларовых облигаций Республики Армения ожидаемый рейтинг “BB-”, а агентство Moody’s оценило рейтинг Армении на уровне Ba2.
В рамках брокерских услуг Америабанка возможно также осуществление операций посредством различных финансовых инструментов, в частности, акций, облигаций, фьючерсов, валютных (forex) депозитарных сертификатов и других, а сейчас в рамках брокерских услуг уже возможно осуществлять сделки с армянскими евробондами.