16 Նոյեմբեր 2013 - 07:38 AMT
Նոյեմբերի 4-10-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 33 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 44.7 մլն ԱՄՆ դոլար:
2013թ-ի նոյեմբերի 11-ից նոյեմբերի 15-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 90,353,930 ԱՄՆ դոլար 404.78 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 99,147,129 ԱՄՆ դոլար 405.98 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 14,430,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 404.85 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,342,304 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 405.67 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

С 4 ноября по 10 ноября объем предоставленных коммерческими банками Армении драмовых кредитов сократился на 10,7 млрд драмов по сравнению с показателем прошлой недели и составил 33 млрд драмов. При этом, как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, долларовых кредитов на этой неделе по сравнению с прошлой было выдано на 19,5 млн долларов США меньше – 44,7 млн долларов США.
Одновременно на этой неделе на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 90,353,930 долларов США по 404.78 драма/1 доллар США и продано 99,147,129 долларов США по 405.98 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 14,430,000 долларов США по 404.85 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 2,342,304 долларов США по 405.67 драма/1 доллар США.