19 Նոյեմբեր 2013 - 09:04 AMT
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կհանդիպի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ նոյեմբերի 21-22-ին Ռուսաստանում, հայտնում է Կրեմլի մամլո ծառայությունը:
«ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կայցելի Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ կմասնակցի ՌԴ և Թուրքիայի Բարձր մակարդակի համագործակցության խորհրդի հերթական՝ չորրորդ, նիստին: Միջոցառման շրջանակներում տեղի կունենա Պուտինի և Թուրքիայի վարչապետ Էրդողանի առանձնազրույցը. Էրդողանը Ռուսաստանում կլինի աշխատանքային այցով նոյեմբերի 21-22-ին ՌԴ նախագահի հրավերով»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հավանական է, որ Պուտին-Էրդողան հանդիպմանը կքննարկվի նաև ղարաբաղյան խնդիրը, հատկապես Սերժ Սարգսյանի և Իլհամ Ալիևի Վիեննայում այսօր կայանալիք հանդիպման լույսի ներքո: Նախօրեին ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտնել է, որ դեկտեմբերի սկզբին Վլադիմիր Պուտինը կայցելի Հայաստան:

Президент РФ Владимир Путин встретится с премьером Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом 21-22 ноября в России, сообщает пресс-служба Кремля.
"Президент Российской Федерации Путин посетит Санкт-Петербург, где примет участие в четвертом заседании Совета сотрудничества высшего уровня между Российской Федерацией и Турецкой Республикой (ССВУ). В рамках мероприятия состоится отдельная встреча Путина и премьер-министра Турции Эрдогана, который 21-22 ноября будет находиться в России с рабочим визитом по приглашению главы российского государства", – отмечается в сообщении.
Вполне вероятно, что на встрече Путин-Эрдоган будет обсуждаться и карабахская проблема, особенно в свете состоявшейся встречи Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева в Вене, которая пройдет сегодня. Накануне глава МИД РФ Сергей Лавров сообщил, что в начале декабря Владимир Путин посетит Армению.